Často kladené otázky

Na všetkých našich obaloch alebo etiketách nájdete najdôležitejšie informácie o možných nebezpečenstvách a tiež bezpečnostné pokyny pre spracovanie („H a P vety“).

Ak máte ďalšie otázky, môžete nás priamo kontaktovať. V prípade potreby vám tiež môžeme zaslať kartu bezpečnostných údajov pre naše výrobky. Berte prosím na vedomie, že karty bezpečnostných údajov sa vždy vzťahujú na „tekutý“ výrobok a nikdy nie na vyschnutý nános laku.

S cieľom splniť požiadavky na povrchovú úpravu detských hračiek sa výrobky testujú podľa normy EN 71-3 („bezpečnosť hračiek“).

Tieto podrobnosti možno nájsť napr. na etikete alebo v našich technických listoch v časti „Zvláštne vlastnosti/Skúšobné normy“ - všetky výrobky, na ktoré sa vzťahuje EN 71-3, sú vhodné na povrchovú úpravu detských hračiek.

Testované a vhodné výrobky (ako napr. ADLER Varicolor) môžu byť na nádobe tiež označené zeleným symbolom „hojdací koník“.

ADLER vo všeobecnosti kladie vysoké nároky na seba a svoje výrobky, nielen čo sa týka kvality. Zameriavame sa aj na ekologické a udržateľné aspekty. Výrobky, ktoré konkrétne spĺňajú tieto požiadavky, nájdete tu:

  • Naše interiérové farby na steny Aviva získali rakúsku environmentálnu značku (UZ17 – farby na steny).
  • Produkt ADLER Innenlasur tiež spĺňa kritériá rakúskej environmentálnej značky (UZ01 – laky, lazúry).
  • Niektoré z našich výrobkov získali certifikát Cradle-to-Cradle (C2C) („cyklické hospodárstvo“). Tento certifikát sa zameriava na celú „životnosť“ laku – od výroby, cez aplikáciu až po likvidáciu. Výrobky Pullex Aqua-Terra a ADLER Varicolor získali certifikát „C2C-Bronze“, zatiaľ čo Aviva Terra-Naturweiß – naša udržateľná interiérová disperzná farba – dokonca získala certifikát „C2C-Silver“.

Viac informácií o našich produktoch ADLER nájdete tu:

© adler-lacke.com