Často kladené otázky

Mnoho výrobkov ADLER – či už sú to interiérové farby alebo produktyy na ochranu dreva – je k dispozícii v širokej škále farieb alebo dokonca univerzálne sfarbené. Naši obchodní partneri ADLER (partnerské predajne) majú k dispozícii vzorkovníky, kde si môžete vybrať z mnohých rôznych kolekcií. Pretože zobrazenie farebného odtieňa na obrazovke počítača (digitálne) môže byť často klamlivé, je vhodné ísť pozrieť odtiene priamo k predajcovi a vybrať ich tam.

Tu nájdete svojho najbližšieho predajcu farieb a lakov ADLER. Upozorňujeme, že predovšetkým lazúrovacie farebné odtiene do veľkej miery závisia od príslušného podkladu a od použitého množstva (hrúbka vrstvy) produktu. Preto odporúčame vykonať skúšobnú aplikáciu na originálnom podklade na vyhodnotenie konečného farebného odtieňa.

V dôsledku prirodzenej poveternosti v exteriéri, t.j. UV-žiarením a dažďom, laky a lazúry a pigmenty v nich obsiahnuté v priebehu času degradujú. Výsledkom je zmena farby povrchu. Tento prirodzený proces je normálny a dá sa mu zabrániť iba včasnou starostlivosťou.

Dokonca aj v interiéri sa povrchy môžu kvôli UV-žiareniu meniť. Toto je obzvlášť viditeľné pri bezfarebných náteroch, pretože drevo v podklade sa mení v dôsledku UV-žiarenia - tento proces sa tiež nazýva „žltnutie“.

Bezfarebné nátery poskytujú veľmi malú ochranu proti UV-žiareniu zo slnečného žiarenia. Najmä v exteriéri môžu bezfarebné nátery iba oddialiť prirodzené zvetrávanie/zosivenie, ale nie im trvalo zabrániť.

Ak sa však zvolia bezfarebné nátery, možno očakávať veľmi krátke intervaly obnovy. Použitím pigmentovaných lazúrovacích farebných odtieňov je možné dosiahnuť podstatne dlhšiu životnosť.

© adler-lacke.com