Aplikačná metóda Vacumat je vhodná najmä pre rýchle a presné nanášanie 100 % UV lakových materiálov a vodouriediteľných lazúrovacích systémov. Táto inovatívna technológia je ideálnym riešením pre rovnomerné a/alebo čiastočné nanášanie farby.

Je potrebné starostlivo zvážiť rozhodnutie pre náterový produkt a súvisiaci proces aplikácie. S technológiou Vacumat zvyšujete efektivitu procesu lakovania, optimalizujete sériovú výrobu a šetríte čas a peniaze.

Vákuová povrchová úprava sa používa okrem iného v nábytkárskom a drevárskom priemysle, pri výrobe dverí, podláh alebo pri lakovaní okien:

Odvetvie Oblasť použitia Systém povrchovej úpravy
Drevársky priemysel, výroba líšt,
tesárstvo a hobľované produkty atď.

Ideálne pre priemyselnú povrchovú úpravu:

Lišty, drevené obloženie, fasády (hobľované dielce, profilované dosky), dosky na debnenie, palubovky atď.

Tiež vhodné na:
Okná, schody, ploty

Vodouriediteľné laky
100 % UV náterové hmoty
Vodouriediteľné UV-laky
Vodouriediteľné lazúrovacie systémy

 

Výhody nanášania s ADLER Vacumat®

  • rýchle a efektívne lakovanie, v závislosti na obrobku možno dosiahnuť rýchlosti posuvu až 50 m/min. a viac
  • ideálne na lakovanie celého povrchu, čiastočné lakovanie alebo lakovanie hrán
  • konštantná kvalita výroby
  • lakovanie profilových prvkov bez prestreku v jedinom pracovnom kroku
  • vhodné pre vodouriediteľné laky, 100 % UV systémy, vodouriediteľné UV laky
  • hrúbky vrstiev od 20 do 200 g/m² v závislosti nalakovacom systéme
  • nanášanie na hrany možné so špeciálnymi nadstavcami

Vacumat®

Táto aplikačná technika je ideálna na kompletnú povrchovú úpravu, lakovanie dielcov alebo povrchovú úpravu hrán líšt, profilov alebo dosiek.

ADLER pre vás testuje ideálne procesy

Pretože v spoločnosti ADLER nielen vyrábame farby a laky, ale tiež ich sami vyvíjame a testujeme ich v našom oddelení aplikačných technológií pomocou vhodných zariadení, máme tiež spoľahlivé údaje pre všetky potrebné výpočty, ako je hustota, objem, obsah pevných látok, účinnosť prenosu a mnoho ďalšieho.

Je pre nás dôležité optimálne podporovať našich zákazníkov pri plánovaní a nastavovaní ich vlastných náterových systémov. Preto máme v aplikačnej technológii ADLER špeciálnu technológiu Vacumat®. Náš Schiele VACUMAT® má dva úplne oddelené materiálové cykly pre vodouriediteľné a UV 100 % systémy. Tak môžeme testovať vodouriediteľné a UV systémy pre našich zákazníkov a zdieľať naše skúsenosti.

Dohodnite si nezáväznú konzultáciu hneď teraz! Naši špecialisti vás budú okamžite kontaktovať. Spoločne s našimi priemyselnými partnermi prispôsobíme celú aplikáciu, vrátane konfigurácie systému, vašim potrebám.

Priemyselní partneri

© adler-lacke.com