Lakované výrobky sa vyznačujú vynikajúcimi vlastnosťami: ponúkajú odolné povrchy aj pôsobivý vzhľad a prirodzený dojem. Bez ohľadu na to, či vyrábate nábytok, kuchyne, schody, okná alebo dvere z masívu alebo iných drevených materiálov, máme pre váš striekací automat ten správny lak.

Stroje na nanášanie farieb sú zložité systémy, ktorých nastavenie vyžaduje dodržanie veľkého množstva parametrov, ako sú trysky, systém pištole, tlak materiálu, rozprašovací vzduch, rýchlosť pásu, počet zdvihov alebo výšku trysiek. Výsledok lakovania môže byť ovplyvnený rôznymi faktormi, preto musí byť systém správne nastavený, aby sa zabránilo tvorbe pruhov, šmúh alebo nerovnomernej aplikácii. Posuv musí byť tiež nastavený tak, aby zodpovedal jednotke posuvu. Je potrebné vziať do úvahy tieto a mnoho ďalších faktorov.
S podporou a radami spoločnosti ADLER môžete ľahko nájsť ten správny lak pre váš plošný striekací automat. Napíšte nám!

 

Odvetvie Oblasť použitia Systém povrchovej úpravy
Nábytkársky a drevársky priemysel, dvere, podlahy, panely atď.

Ideálne pre priemyselné nátery:
Interiérové dvere, vchodové dvere, záhradný/terasový nábytok, nábytok do obývacej izby (vrátane stolov, lavíc, kúpeľňového nábytku), kuchynské dvierka, nábytok na spanie, schody, panely, rámy obrazov, drevené obklady (vnútorné panely atď.), fasády (hobľované tovary, profilované dosky), dosky debnenia a lešenia, sklo

Vhodné tiež pre:
Pivné stoly, drevo v záhrade (záhradné domčeky, deliace steny atď.), terasové dielce, ploty, okná

Moridlá

Laky na vodnej báze
1K/2K laky
Laky na rozpúšťadlovej báze
UV tvrdnúce laky
UV laky na vodnej báze
 

 

Striekací automat

Efektívna a čistá technológia lakovania striekacím automatom je flexibilne použiteľná na povrchy, hrany a profilové prvky, nábytkové diely alebo dvere. Túto aplikačnú technológiu je možné skvelo kombinovať s rôznymi procesmi sušenia alebo s inovatívnymi technológiami, ako je excimer.

Výhody priemyselnej aplikácie prostredníctvom nanášania striekaním

  • plochy a hrany sú kompletne nastriekané v jednom pracovnom kroku
  • fixné množstvo laku je prednastavené, takže postrek je možné mierne znížiť oproti ručnému striekaniu
  • obnova laku: v stroji s plastovým pásom odolným voči rozpúšťadlám možno prebytočnú farbu recyklovať
  • spotreba laku nie je vyššia ako pri ručnom striekaní
  • menej vnikania prachu/nečistôt

ADLER pre vás testuje ideálny proces


V našom strojovom parku ADLER máme samozrejme tiež plošný striekací automat. To nám umožňuje dôkladne otestovať naše laky pre toto aplikačné zariadenie a poskytnúť našim zákazníkom podrobné výsledky a empirické hodnoty.

Často je nutné prejsť na náterový systém, s ktorým ste už predtým mali len malé alebo žiadne skúsenosti. S našim rozsiahlym know-how v oblasti plánovania procesov a systémov by sme vás pri tomto prechode radi podporili. Aj keď už máte striekacie automat, radi vám s našimi výrobkami poradíme.

Pri výbere optimálneho laku pre vašu lakovňu sme vám vždy ochotní pomôcť a poradiť. Náš technický servis vám rád pomôže s nastavením vášho striekacieho automatu. Dohodnite si nezáväznú konzultáciu hneď teraz!

Priemyselní partneri

© adler-lacke.com