Pri flutovaní sa okno prepravuje zavesené na priečnom nosníku a ide sa okolo držiakov dýz s niekoľkými dýzami na postrek materiálu. Prebytočný materiál sa zbieha na podlahe, prefiltruje sa a znovu privádza späť. V ďalšom kroku prejde okno do odkvapovej zóny; tam by mala byť čo najvyššia vlhkosť a umožniť materiálu odtekať, kým je ešte vlhký, potom sa spustí fáza sušenia.
Na impregnáciu/základnú vrstvu a medzivrstvu drevených okien sa najčastejšie používa flutovanie.

Odvetvie Oblasť použitia Systém povrchovej úpravy

Oknársky priemysel

Ideálne pre priemyselnú povrchovú úpravu:okien, vchodových dverí, plotových prvkov, drevených konštrukčných prvkov, hobľovaného tovaru

Impregnácie*

 Impregnácie z ADLER sortimentu, napr.: Aquawood PrimoAquawood Intermedio FlowQAquawood Intercare FlowLignovit PrimoPullex Imprägnier-Grund

 

Povrchová úprava flutovaním

Povrchová úprava flutovaním je najmä materiálovo a časovo nenáročná a je vhodná na priemyselné úpravy okien, vchodových dverí, plotov, drevených konštrukcií alebo dielov stoličiek.

Výhody aplikačnej metódy - flutovanie:

  • významná úspora času v porovnaní s manuálnym základovaním
  • žiadne straty materiálu
  • vysoká účinnosť nanášania laku
  • obzvlášť rovnomerný nános
  • úprava celého povrchu dookola

 

ADLER - váš partner pre laky & impregnácie

Flutovacie zariadenie musí byť vždy koordinované so systémom. Spolu s našimi priemyselnými partnermi prispôsobujeme celú aplikáciu vrátane konfigurácie systému vašim potrebám. Dohodnite si nezáväznú konzultáciu teraz! Naši špecialisti vás budú okamžite kontaktovať.

Priemyselný partner

© adler-lacke.com