Renovácia & sanácia

Takto renovujú profesionáli: palubové a parketové podlahy vynovené s produktmi ADLER Floor

Renovácia podláh je práca, ktorú mnohí obyvatelia domov či bytov prenechávajú profesionálom. Preto Vám ADLER ponúka jednoduchý a univerzálny systém: líniu produktov ADLER Floor. Týmito štyrmi produktmi splníte všetky požiadavky zákazníka. Vrátane efektívneho spracovania a bezchybného výsledku.

1. krok: Brúsenie
2. krok: Uzavretie jemných trhlín a škár
3. krok: Základovanie podlahy s Floor-Start
4. krok: Nános vrchnej vrstvy s Floor-Classic
Pred druhým nánosom vrchnej vrstvy je potrebné podlahu ľahko prebrúsiť.

Pracovné kroky

 1. KROK 1: BRÚSENIE

  Ako profesionál viete, že vybrúsenie je polovica úspechu a rozhoduje o úspechu konečného výsledku. To je potrebné zákazníkom objasniť. Potom budú rozumieť tomu, prečo je náročné a prašné vybrúsenie až po surové drevo také nevyhnutné.  

 2. KROK 2: UZAVRETIE TRHLÍN A ŠKÁR POMOCOU FLOOR-FILL

  Skôr než skončíte s brúsením lepenej parketovej podlahy skontrolujte, či sa tam nenachádzajú trhliny a škáry. Opraviť a uzavrieť ich môžete s produktom ADLER Floor-Fill. Vezmite si jemný a čistý brúsny prach z predchádzajúceho kroku a zmiešajte ho s ADLER Floor-Fill. Vznikne hmota podobná tmelu - pomocou nej môžete vyplniť trhliny a škáry. Po 1 až 1,5 hodine je už všetko suché a posledné nerovnosti môžete odstrániť jemným prebrúsením.  

 3. KROK 3: ZÁKLADOVANIE PODLAHY S FLOOR-START

  Skôr ako začnete so základovaním, dôkladne odstráňte prach. Jemný prach povysávajte a plochy vytrite navlhčenou handrou. Keď bude všetko suché, môžete pozdĺž textúry dreva naniesť ADLER Floor-Start. Vhodný je valček s krátnkym vlasom, ktorým podlahu základujete v pruhoch. Paralelne k tomu základujte rohy so štetcom na vodné laky. Nikdy nelejte základ priamo na podlahu! Vznikli by šmuhy, pretože podlaha tento základ rýchlo nasáva. Je tu nevyhnutné pracovať plynulo a náväzne. Základná vrstva musí schnúť asi 2 hodiny.
     

 4. KROK 4: NÁNOS VRCHNEJ VRSTVY FLOOR-CLASSIC

  Vrchná úprava sa vykonáva s ADLER Floor-Classic. Ak sú požadované obzvlášť tvrdé a odolné povrchy, môžete naniesť ADLER Floor-Finish spracovaný ako dvojzložkový. V bežnom prípade úplne postačuje naniesť ADLER Floor-Classic . Postup je rovnaký ako pri základovaní, rozdiel je iba v tom, že vrchná vrstva sa nanáša dvakrát.

 5. KROK 5: PREBRÚSENIE

  Po 4 hodinách je prvá vrstva suchá. Potom podlahu ľahko prebrúste brúsnym papierom so zrnitosťou 240. Prach starostlivo odstráňte. Potom môžete naniesť ADLER Floor-Classic. Podlaha je suchá a pochôdzna po 8 hodinách. 

  Po ukončení prác upozornite svojich zákazníkov, že náter na podlahe nie je ešte 100 % vytvrdnutý. Ľahko môžu vzniknúť škrabance a fľaky.  Preto by koberce a posúvateľný nábytok mali byť inštalované až po jednom týždni.

   

© adler-lacke.com