Renovácia & sanácia

Natieranie garážovej brány: stará sa stane novou

Garážové brány sú dennodenne vystavené vplyvom počasia. Čerstvý náter nielenže ochráni pred vetrom a dažďom, ale s minimálnou námahou nechá staré garážové brány opäť zažiariť.

Než však začnete, je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých vecí. V tomto tipe sa dozviete, aké prípravy by ste mali urobiť, aby ste dosiahli čo najlepší výsledok a ako úspešne natrieť garážovú bránu.

Pracovné kroky

 1. Garážovú bránu obrúsiť a očistiť

  Na začiatok treba z garážovej brány odstrániť hrubé nečistoty. Na uľahčenie práce použite ručnú kefu. Potom je možné povrch dodatočne očistiť odmasťovačom ADLER Entfetter a kúskom brúsneho rúna pre zvýšenie priľnavosti podkladu.
  Tip od ADLER: Vyberte si vhodné pracovné prostriedky a ochranný odev. V našej ponuke nájdete veľký výber rukavíc, kombinéz a ochranných okuliarov.

 2. Penetrovanie podkladu

  Garážové brány by mali byť natreté základným náterom, ak je podklad silne namáhaný. Dá sa tak predísť nerovnomernosti vo farbe a lesku a výsledný vzhľad je oveľa rovnomernejší. Preto garážovú bránu napenetrujte prípravkom ADLER 2K Epoxy-Grund. Výrobok sa vyznačuje výbornou priľnavosťou k hliníku, zinku a neželezným kovom a je vhodný aj na rôzne plasty schopné niesť povrchovú úpravu. Základ dobre premiešajte a dodržujte vhodný pomer miešania 7:1.

 3. Lakovanie garážovej brány

  Po primeranej dobe schnutia minimálne štyri a maximálne 24 hodín prichádza na rad prvý vrchný náter. Vďaka vynikajúcej odolnosti voči poveternostným vplyvom je 2K-PU-Multilack tou správnou voľbou. Pre rovnomerný výsledok je možné farbu nanášať štetcom, valčekom alebo nádobkovou pištoľou a mala by schnúť cca 6 hodín. Pre ďalšie informácie o správnom použití odporúčame dodržiavať odporúčania na použitie v technickom liste.

 4. Druhá vrstva

  Potom môžete garážovú bránu natrieť druhýkrát s 2K-PU-Multilack. Po schnutí 8 až 12 hodín stará garážová brána bude žiariť ako nová.
  Poznámka: Dbajte na príslušnú dobu spracovateľnosti 2-zložkových produktov a zmiešajte len také množstvo, ktoré je možné ihneď použiť. Farba po dobe spracovateľnosti vyschne a už sa nedá použiť.

© adler-lacke.com