Renovácia & sanácia

Neviditeľná oprava farby stien

Kto to nepozná: nové bývanie, čerstvo natreté trendovým, obľúbeným farebným odtieňom od ADLERu...

Kto by to nepoznal: nový byt, čerstvo vymaľovaný maliarskou farbou ADLER vo Vašom obľúbenom odtieni. A po všetkej tej drine si chce človek v pokoji posedieť na pohovke a kochať sa krásou. Ale čo musí objaviť? Škvrny! Je jedno, či sú ich pôvodcom špinavé ruky alebo či bol páchateľom niektorý z detských umelcov, niečo sa s tým musí ihneď urobiť.

Aby ste nemuseli zakaždým znovu maľovať celú stenu, pripravil si pre vás Reinhard Spinn, profesionál z radov aplikačných technikov spoločnosti ADLER, tajný tip, ktorým obmedzíte škodu na minimum.

Je to ľahké: bodkovanie namiesto natierania

Pri bežných lokálnych opravách farby na stene sú opravované miesta viditeľné relatívne ľahko. Dôvodom je zmena štruktúry steny. Pokiaľ sa na stenu pôvodný náter nanášal valčekom, ale neskôr sa miestne iba pretrie štetcom, prejaví sa tento odlišný spôsob nanášania farby na intenzite farby, a preto vám opravené miesto vždy rýchlo padne rýchlo do oka.

Ak sa tomu chcete vyhnúť, použite štetec s farbou, ktorú na stenu nanesiete jemným bodkovaním. Tým zabránite zmene štruktúry steny a opravené miesto sa nebude nápadne líšiť od svojho okolia. Okrem toho je to postup natoľko jednoduchý, že ho zvládne skoro každé dieťa. Tým lepšie, takto môžu malí páchatelia svoje „hanebné skutky“ napraviť sami.

© adler-lacke.com