Perfektný výsledok: hotová naolejovaná podlaha
Oleje na drevo

Olejovanie parketových a drevených podláh

Ako prírodná alternatíva k povrchovej úprave parketových alebo drevených podláh lakovaním môže byť ich zušľachtenie s olejmi Legno. Vaše podlahy v interiéri budú vďaka hlboko prenikajúcemu oleju chránené pre každodennou záťažou, špinou, fľakmi a poškriabaním.

Perfektný výsledok: hotová naolejovaná podlaha
Krok 1 - brúsenie
Krok 2 - nánosLegno Color
Krok 3 - odstránenie prebytkov
Krok 4 - nános Legno-Öl

Drevo žije, dýcha a hreje dušu. Je ideálne pre zdravú klímu a príjmemnú atmosféru bývania, v ktorej človek nájde odpočinok a uvoľnenie. Chrániť a udržovať krásu dreva je pre ADLER srdcovou záležitosťou. S novou produktovou líniou Legno je olejovanie vašich parketových podláh detskou hrou.

 

Pracovné kroky

 1. KROK 1: BRÚSENIE

  Dbajte na to, aby vaša parketová podlaha bola rovnomerne vybrúsená, bez prachu a nečistôt. Chyby brúsenia môžu viesť k nepekným farebným nerovnomernostiam. (Optimálne: 1-kotúčová brúska, zrnitosť 150)

 2. KROK 2: LEGNO-COLOR

  ADLER Legno-Color pred prvým nánosom premiešajte. Následne ho naneste tenko a rovnomerne pomocou štetca alebo valčeka na podlahy. Začnite rohmi, resp. najvzdialenejším miestom a pokračujte smerom k východu z miestnosti.

 3. KROK 3: ODSTRÁNENIE PREBYTKU

  Prebytok starostlivo odstráňte bavlnenou handrou alebo niečím podobným. Tak predítete nepekným, lesklým fľakom. Potom nechajte podlahu schnúť cez noc pri dobrom vetraní. 

  Profi-Tip: 
  Veľkú plochu si rozdeľte na menšie diely.Tak sa dá predísť predčasnému uschnutiu oleja.

  Medzikrok v prípade potreby – druhý nános Legno-Color
  Pre intenzívnejšie sfarbenie zopakujte ešte jeden nános s ADLER Legno-Color.

 4. KROK 4: LEGNO-ÖL

  Na záver rovnomerne naneste Legno-Öl alebo Legno-Hartwachsöl valčekom. Ten zintenzívni farbu Legno-Color. Po schnutí 16 hodín môžu byť plochy ľahko zaťažené. Plná zaťažiteľnosť sa dosiahne po schnutí asi jeden týždeň. Doprajte vašej podlahe toľko času skôr, ako umiestníte nábytok a koberce.  

  Starostlivosť:

  Pre oživenie odporúčame raz ročne vykonať ošetrenie s Legno-Pflegeöl.

© adler-lacke.com