Ⓒ JOHANNES PLATTNER FOTOGRAFIE, A-6020 INNSBRUCK
Interiérové dvere

Betónový metalický efekt

Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Občas je to i drevo. Drevo, ktoré bolo zušľachtené novým metalickým efektom betónu od spoločnosti ADLER, môže žiariť v najkrajších metalických odtieňoch na nábytku, ale i na kuchynskom sortimente. Technik Dominik Schwaiger zo spoločnosti ADLER vám ukáže krok za krokom, ako vytvoriť lesklý, kovovo trblietajúci sa Metalický Mix betón v zlatom odtieni.

Pracovné kroky

 1. KROK 1: VYTVORENIE BETÓNOVÉHO EFEKTU

  Produkt ADLER Betoneffekt dôkladne ručne premiešajte. V žiadnom prípade nepoužívajte elektrické miešača alebo podobné pomôcky. Ďalej naneste ADLER Betoneffekt v požadovanej farbe (tu Daquiri) nerezovým hladidlom - najlepšie krížom-krážom. Nechajte svoj výrobok sušiť cez noc a potom ho prebrúste zrnitosťou P60 - 80. Podrobný opis prípravy a nanášanie betónového efektu nájdete tu.

 2. KROK 2: ZÁKLADOVANIE S PIGMOPUR

  Teraz sa aplikuje striekaním ADLER Pigmopur G50 vo farebnom odtieni Gold (zlato). Týmto krokom dosiahneme optimálne prekrytie.

 3. KROK 3: DOSIAHNUTIE METALICKÉHO EFEKTU

  Lak Pigmopur musí teraz vyschnúť pri izbovej teplote počas najmenej troch hodín, najdlhšie cez noc. Potom nasleduje povrchová úprava s ADLER Brilliant-Metallic. Za týmto účelom nastriekajte povrch opatrený základným náterom bez medzibrúsenie s Brilliant-Metallic v odtieni Gold. Dbajte na rovnomerný a tenký nástrek z oboch strán.

 4. KROK 4: VRCHNÉ KRYCIE LAKOVANIE S PIGMOTOP

  Vrchný náter s ADLER Pigmotop sa vykonáva najskôr po piatich hodinách, najneskôr však po šiestich hodinách sušenia ADLER Brilliant-Metallic. Na vrchný náter doporučujeme použiť Pigmotop s úrovňou lesku G70, takže štruktúra vášho klenotu je optimálna. Potom nechajte výrobok sušiť cez noc. Alternatívne je možné podľa odborníka ADLER Dominika Schwaigera nalakovať tiež ADLER PUR-Glanzlack.

  Hotová je tá plocha, pri ktorej vaše oči budú žiariť!

 5. Mimochodom, Brilliant-Metallic-Look je tiež k dispozícii v ďalších štyroch módnych odtieňoch - striebornej, bronzovej, medenej a titánovej.

  Použité produkty:

  ADLER Pigmopur G50 v odtieni Gold

  ADLER Brilliant-Metallic v odtieni Gold

  Pigmotop (G70) alebo

  PUR-Glanzlack

  Tu prejdete k Betoneffektu.

© adler-lacke.com