Ⓒ JOHANNES PLATTNER FOTOGRAFIE, A-6020 INNSBRUCK
Nábytok & interiér

Nátery farebnými kovmi od ADLERu

Elegantný lesk alebo vzhľad patiny: skutočné kovové nátery z medi, mosadze, bronzu alebo cínu - podľa vášho vkusu si môžete vybrať ten správny kovový efekt.

Pracovné kroky

 1. KROK 1: PRÍPRAVA PODKLADU

  Ideálnym základom pre skutočný kovový náter ADLER je PUR-Ecofill Weiß. Po jednorazovom nástreku sa suchý povrch brúsi priamo pred lakovaním zrnitosťou P240.

 2. KROK 2: NAMIEŠAJTE MOSADZNÝ NÁTER

  Všetko je v správnom pomere: pre dosiahnutie mosadzného vzhľadu ADLER sa zmieša 400 g Aqua-Pure-Metal, 5 % Aqua-PUR-Härter a 1000 g Aquafix Messing (mosadz). Zvlášť dôležité je starostlivé miešanie bez hrudiek - najlepšie mechanicky pomocou miešadla. Najlepšie výsledky dosiahnete tlakovú nádobkovou pištoľou s jednou plnou aplikáciou (cca 500 - 700 g na meter štvorcový).

 3. KROK 3: SKUTOČNÝ MOSADZNÝ NÁTER: BRÚSENIE & KRYCIE LAKOVANIE

  Pre tých, ktorí si chcú užiť farebné kovy v surovom prevedení, má ADLER správne "oxidačné riešenie": Aquafix Blue-Patina. Aj preto je doba schnutia najmenej päť hodín, ešte lepšie cez noc, brúsi sa postupne, ale iba zrnitosťou P220, 400 až 600. Pred nanesením oxidačného roztoku si odborník vezme najprv ochranné okuliare a rukavice odolné voči kyselinám a až potom striekaciu nádobu. Podľa vašej chuti môže byť nános nerovnomerný, plochý alebo bodový. Požadovaný efekt závisí od množstva nánosu.

 4. KROK 4: EFEKT PATINY CEZ NOC, VRCHNÝ KRYCÍ NÁSTREK

  Po vysušení cez noc sa môže patinovaný povrch tiež prelakovať. Walter Streiter nanáša tri vrstvy PUR-Antiscratch v stupni lesku G10. Teraz si môžete vychutnať váš ušľachtilý povrch. Ale to nie je koniec všestrannosti skutočného kovového náteru ADLER: valčekovaním kovovej farby alebo jej nanášaním špachtľou je možné dosiahnuť aj mnohé ďalšie zaujímavé efekty.

© adler-lacke.com