Ⓒ JOHANNES PLATTNER FOTOGRAFIE, A-6020 INNSBRUCK
Steny & podlahy

Vznešené kovové efekty so vzhľadom patiny

Meď, mosadz, bronz, cín: nové povrchové úpravy z pravého kovu od spoločnosti ADLER premieňajú drevo na čistý kov. Neobvyklé povrchy vytvárajú v obytnom priestore kúzlo a šarm. Nové povrchové úpravy skutočných kovov ADLER - medi, mosadze, bronzu a cínu vytvárajú špeciálne akcenty, ktoré ulahodia každému vkusu. Odborník spoločnosti ADLER, Dominik Schwaiger, krok za krokom ukazuje, ako môžete drevo zušľachtiť na meď a vytvoriť tak niečo nové, ale s patinovaným efektom:

Pracovné kroky

 1. Krok 1: Príprava podkladu

  Ideálnym podkladom pre ADLER povrchové úpravy so skutočným kovom sú vyplnené drevotrieskové alebo MDF dosky. Po jednom nástreku PUR-Ecofill Weiß (biely) sa suchý povrch bezprostredne pred lakovaním jedenkrát prebrúsi zrnitosťou P240.

 2. Krok 2: Miešanie medeného laku

  Perfektná zmes pre tekutý kov: 100 hmotnostných dielov Aqua-Pure-Metal, 5 hmotnostných dielov Aqua-PUR-Härter a 250 hmotnostných dielov Aquafix Kupfer opatrne zmiešajte až dôjde k odstráneniu hrudiek - najlepšie zariadením s košíkovým miešadlom.

 3. Krok 3: Lakovanie

  S nádobkovou pištoľou sa lak nanáša len raz, nanášané množstvo je 500 až 700 g na meter štvorcový. Potom musí povrch vyschnúť - najmenej päť hodín, ešte lepšie cez noc.

 4. Krok 4: Brúsenie

  Teraz je na rade brúsenie. Na prípravu povrchu na patinovaný efekt sa brúsenie vykonáva v štyroch stupňoch: P180, P240, P360 a P600. Potom musí byť brúsny prach opatrne odstránený pomocou ADLER Spezial-Verdünnung.

 5. Krok 5: Patinovaný efekt

  Oxidačný roztok Aquafix Blue-Patina vytvorí na medenom povrchu špeciálne farebné akcenty. Oxidačný roztok sa nanáša z fľaše rozprašovačom - lokálne alebo plošne, jemne alebo nahrubo, v jednej alebo dvoch vrstvách, v závislosti od požadovaného účinku.

 6. Krok 6: Aplikácia patiny

  Kovový povrch sa začne transformovať sám po niekoľkých minútach. Modrozelená patina sa kompletne vykreslí cez noc po zaschnutí povrchu. Aby bol povrch chránený a zároveň zachovaný drsný charakter patiny, musí byť teraz prelakovaný troma vrstvami PUR-Antiscratch s úrovňou lesku G10.

 7. Krok 7: Výsledný efekt

  Tento postup vám vytvorí dokonalý povrch a poskytne kovový lesk v kuchyni, kúpeľni alebo obývacej izbe.

  Skutočné kovové efekty ADLER však vynikajú nielen svojimi unikátnymi povrchmi, ale tiež svojou univerzálnosťou: farbu možno nanášať štetcom, valčekom alebo špachtľou a vytvoriť tak ďalšie druhy špeciálnych efektov.

© adler-lacke.com