© Schreinerei Biermaier
Interiéry

Priamy zásah na dohľad

Pri hľadaní schopného tesára pre svoj prázdninový dom v krásnom Bischofswiesene v Berchtesgadeneri trafil Mníchovčan do čierneho. Ukázalo sa, že mal na miestneho tesára Biermaiera nos: pretože aj v srdci domu - v loveckej miestnosti, ktorá sa ukázala byť viac ako náročným počinom - Stefan Biermaier nehodil flintu do žita.

© Schreinerei Biermaier
© Schreinerei Biermaier
© Schreinerei Biermaier
© Schreinerei Biermaier
© Schreinerei Biermaier

Vkus

Je špičkovým odborníkom vo svojom odbore: Pre nášho zákazníka sme sme boli schopní zariadiť celý jeho prázdninový dom nábytkom, hovorí Biermaier. Keď však došlo na opravu loveckej miestnosti starej viac ako 70 rokov, musel majster tesár použiť všetok svoj vkus a zručnosti - rovnako ako úspešní lovci. Najprv mal na muške počiatočnú situáciu: Budova pochádza z roku 1947. Lovecká miestnosť nebola od tej doby renovovaná. Stav bol zodpovedajúcim spôsobom zlý: steny boli extrémne krivé a nezvierali pravý uhol, strop veľmi poklesol. V miestnosti tiež neboli žiadne radiátory ani elektrické pripojenia, obzrie sa Bischofswiesener. Potom sa so svojím tímom vydal na stopu: Diskutovali sme so zákazníkom o jeho želaniach a nápadoch, nasledovali výkresy, vzorky materiálov a samozrejme ponuka bola zadarmo. Pretože za zariadením bežnej prevádzky idete do obchodu s nábytkom - ale ak chcete niečo individuálne a kreatívne, pôjdete k nám,“ hovorí Biermaier s hrdosťou.

Trpezlivosť

Stolár trafil svojimi nápadmi do čierneho: zákazník bol nadšený návrhom vytvoriť celú miestnosť vo vidieckom, alpskom, ale stále modernom a elegantnom vzhľade duba a starého dreva. Praskliny a hrče sme vyplnili pomocou ADLER Poly-Feinspachtel 2K v čiernej farbe," prezrádza Biermaier. Pokiaľ ide o povrch, vzal si k srdcu najvyššiu loveckú cnosť: trpezlivosť! Naolejovali sme všetky predchádzajúce práce. Olej silne zdôrazňuje charakter starého dreva, čo sa mojím zákazníkom vždy páči,“ vysvetľuje tesár. Ale pre celú miestnosť? V žiadnom prípade! V tomto prípade som neodporučil olejované povrchy, pretože celá miestnosť je vyrobená zo starého dreva - a ak je všetko drevo natreté olejom, je to príliš veľa, bol presvedčený Biermaier. Ale aj jeho štandardný lak ADLER Legnopur G30 sa ukázal ako nevhodný: Vyzeralo to príliš ako lakované plochy, včas zhodnotil. Tesár teda kontaktoval svojho obchodného zástupcu ADLER Jozefa Doffa, ktorý mu mohol okamžite pomôcť: Aduro Vitea bola zbraň, ktorou mohol zabezpečiť plný úspech loveckého salónika. 2-zložkový PUR-lak chráni a udržiava prirodzený charakter dreva. Povrch zostáva farebne úplne neutrálny a nie je zaliaty, takže vyzerá, že nebol lakovaný - ale so všetkými výhodami lakovaného povrchu, chváli Biermaier: Dokázal som zákazníka presvedčiť niekoľkými vzorkami laku a ten bol úplne nadšený.

Zručnosť

Tím štvorčlennej spoločnosti premenil loveckú miestnosť vo skutočný živý sen s dokonalým remeselným spracovaním: drevený strop v tvare hviezdy sa majestátne vznáša nad rohovým arkierovým oknom a elegantne osvetľuje nepriamym osvetlením. Odborníci z Biermaier koordinovali ich inštaláciu, rovnako ako všetky ostatné remeslá: nové radiátory diskrétne zmizli za ručne vyrobenými drevenými mriežkami a tiež poskytujú teplo prostredníctvom vyfrézovaných vzduchových otvorov v parapete. Existujúce prvky, ako sú hrubé trámy medzi oknami, boli dokonale integrované do nového dizajnu. Celá miestnosť má prirodzený, nenápadný charakter, a to aj napriek veľmi živému starému dubovému drevu - a Biermaier pôsobivo dokázal: Vie, ako veci fungujú!

 

www.wohnwelt-biermaier.de

© adler-lacke.com