Ⓒ Cerimi / @timm_horat & @linlombris | © Cerimi / @timm_horat & @linlombris
Nábytok

Ocenená kuchyňa s dokonalým dizajnom

Varenie môže byť oveľa viac než len príprava jedla, ktoré vás nasýti. Varenie môže byť aj umenie, plné emócií a tradície, individuality a charakteru. A s oceňovanou kuchyňou „Più Grigia“ od švajčiarskeho výrobcu Blattmann und Odermatt AG nachádza toto umenie svoje vhodné miesto, ktoré spája dokonalý dizajn, ušľachtilé materiály, dokonalé spracovanie a vysokú funkčnosť.

© Cerimi / @timm_horat & @linlombris
© Cerimi / @timm_horat & @linlombris
© Cerimi / @timm_horat & @linlombris
© Cerimi / @timm_horat & @linlombris
© Cerimi / @timm_horat & @linlombris
© Cerimi / @timm_horat & @linlombris
© Cerimi / @timm_horat & @linlombris

Remeselné spracovanie v celej svojej kráse

Spoločnosť Blattmann und Odermatt AG, ktorú v roku 1961 založil jeho otec Albert spoločne so svojím partnerom Hansom Blattmannom v Oberägeri vo švajčiarskom kantóne Zug, sa odvtedy rozrástla na pôsobivú stolársku dielňu: 35-členný tím, vrátane mnohých stolárov vyučených priamo tu, high-tech strojové zariadenia od CNC frézy až po lakovacie zariadenia zaručujú to najlepšie remeslo – nielen, ale predovšetkým v oblasti kuchynského nábytku. Nie je teda žiadnym veľkým prekvapením, že spoločnosť Blattmann und Odermatt AG vyhrala prvú cenu za najkrajšiu kuchyňu v renomovanej Swiss Kitchen Award 2021 – a stačí na to jeden pohľad na „Più Grigia“, aby ste usúdili, že úplne právom!

Premyslené akcenty

Spoločne s Cerimi Interior Design navrhli „vychýrení špecialisti na kuchyne“ z tímu Blattmann-Odermatt modernú kuchyňu, ktorá sa tvarom, farbou i materiálom dokonale hodí do otvorenej obývacej izby a jedálne. V lineárnom dizajne, dobre premyslené – a dokonale implementované – akcenty zaisťujú filigránsku ľahkosť okorenenú originalitou. Nielen pracovná doska, ale aj lomená predná strana kuchynského ostrovčeka bola vyrobená z prírodného kameňa Pietra Grey, ktorého výrazné žilkovanie pokračuje až takmer za roh. Pod skosenými hranami pracovnej plochy tvoria mosadzné lišty rukovätí prechod k tmavo moreným dubovým čelám. Na čelných plochách vysokého kuchynského bloku, ktorý ponúka dostatok úložného priestoru, sú do masívneho dubového dreva vyfrézované jemné drážky, ktorých vertikálny smer tvorí atraktívny kontrast k horizontálnym líniám pracovnej dosky a políc.

Čistý pôžitok

Rovnako ako celý obývací a jedálenský priestor je aj kuchyňa ladená do jemného, elegantného odtieňa sivej, ktorý je harmonicky zladený so sivou prírodného kameňa. Na tento účel namoril tím lakovníkov z Blattmann und Odermatt AG dubové drevo moridlom Arova Spritzbeize od ADLER. Na drevo bol potom nanesený osvedčený lak na nábytok ADLER Legnopur s úrovňou lesku G10, medzibrúsenie vykonané zrnitosťou 400 a nanesená tretia vrstva ADLER Legnopur. „Pri vrchnej vrstve sme do laku pridali malé množstvo čiernej, čo zaistilo finálne jemné nuansy vo farebnom prevedení,“ prezrádza Edgar Odermatt. Presklená skrinka z teplého orechového dreva s integrovaným osvetlením bola taktiež povrchovo upravená odolným lakom na nábytok – ďalší dizajnový detail, vďaka ktorému je kuchyňa taká pôsobivá. Týmto spôsobom sa farba a svetlo, tvar a štruktúra, materiál a dizajn, estetika a funkcie spájajú do jedného celku a vytvárajú miesto, ktoré vyžaruje čistú, príjemnú kuchynskú kultúru.

© adler-lacke.com