© Truhlářství SKOUPIL
Interiéry

Keď sa spojí drevo a víno

Rod Sedlákovcov hospodári na svojich viniciach už štyri generácie. Ich predkom vždy pomáhali pri práci kone, sedliak s koňom sa preto dostal aj do znaku vinárstva. Symbolizuje usilovnosť a poctivosť v prístupe k vínam aj ľuďom. Odrody vína, ktoré na tunajších viniciach Sedlákovci pestujú, sú typické pre oblasť Velkých Bílovic v malebnom juhomoravskom kraji. Vďaka skúsenostiam a znalostiam odovzdávaným po niekoľko pokolení vínam aj súčasná generácia vinárov rozumie, a to milovníci vín náležite oceňujú.

© Truhlářství SKOUPIL
© Truhlářství SKOUPIL
© Truhlářství SKOUPIL
© Truhlářství SKOUPIL

Za vôňou dreva

Firmu založil roku 1995 Miroslav Skoupil v krásnom juhomoravskom vinárskom mestečku Veľké Bílovice. Najprv živnosť prevádzkoval popri zamestnaní, avšak krása a vôňa dreva mu tak učarovali, že ju od roku 1997 vykonáva ako hlavnú činnosť. Firma sa postupne rozrastala a dnes ju už tvorí vyše dvadsať ľudí.

Stolárstvo je zamerané na komplexnú realizáciu interiérov vrátane nábytku, dverí, okien, schodísk, brán, výrobu moderných kuchýň a v poslednej dobe aj na vybavenie vínnych pivníc, reštaurácií, hotelov a penziónov. Pán Skoupil neustále sleduje najnovšie trendy, materiály a technológie a využíva ich vo svojich realizáciách. Samozrejmosťou je však aj tradičná výroba z masívu. Dosah pôsobnosti firmy nie je zďaleka obmedzený len na južnú Moravu. Medzi referenciami nájdete realizované interiéry po celej Českej republike vrátane Prahy.

Spoločné hodnoty, spoločné dielo

Poctivosť, pracovitosť a spokojný zákazník – to sú hodnoty, ktoré obe firmy vyznávajú. Nie je teda divu, že projekt, na ktorom spolupracovali – nové kancelárie a predajňa vinárstva – sa tak vydaril. Stolárstvo Skoupil vtlačilo celkový ráz interiéru. Navrhli a vyrobili kuchyňu, nábytok, reverzné, posuvné aj klasické bezfalcové dvere. Veľká pozornosť bola venovaná precíznemu prevedeniu detailov. Interiér pôsobí elegantne, sofistikovane a vzdušne, súčasne však necháva vyniknúť aj vystaveným vínam.

Bola použitá dubová dyha v kombinácii s laminovanými a lakovanými povrchmi. Ako povrchová úprava pre dubovú dyhu bol zvolený extrémne odolný matný lak ADLER PUR-Antiscratch HQ v stupňoch lesku G5 a G30 a PUR-Naturmatt, ktorý podčiarkne krásu tradičného prírodného dreva, ale zároveň ho chráni aj pri veľmi častej prevádzke. Dokonalý kontrast a moderný nádych poskytuje nábytku vysoko lesklý lak Pigmopur Gloss NG v bielom odtieni. V takom vinárstve je radosť vyberať víno na slávnostné príležitosti, ale aj pracovať.

Tak na zdravie – a na ďalšie podobne vydarené spolupráce!

© adler-lacke.com