© Schreinerei Mayr / Gabriel Büchelmeier | REMUS Projekt GmbH
Interiéry

Stolárstvo Mayr surfuje na vlne ADLER

Toto je príbeh majstra tesára a jeho skeptického projektového manažéra; príbeh luxusu o rozlohe tri krát 60 metrov štvorcových v Mníchove; príbeh o vode a o tom, ako veci menia. Pretože všetko je na vlnách. Surfujte trochu s nami v príbehu mimoriadneho projektu stolárstva Mayr a lakov na vodnej báze, ktorý presvedčí aj toho najväčšieho skeptika.

© Schreinerei Mayr / Gabriel Büchelmeier | REMUS Projekt GmbH
© Schreinerei Mayr / Gabriel Büchelmeier | REMUS Projekt GmbH
© Schreinerei Mayr / Gabriel Büchelmeier | REMUS Projekt GmbH
© Schreinerei Mayr / Gabriel Büchelmeier | REMUS Projekt GmbH

Remeslo pre všetky zmysly

Stolárstvo Mayr v bavorskom Görisriede je moderná spoločnosť, ktorá sa spolieha výlučne na vysokokvalitné remeselné spracovanie a kvalitné materiály. Heslo zakladateľa spoločnosti Thomasa Mayra a jeho ôsmich zamestnancov znie: „Rozmaznávajte zmysly.“ Dobrý kus nábytku z jeho výroby musí nielen dobre vyzerať, musí byť príjemný na ohmat, dobre voňať a tiež byť dôkazom „dobrého vkusu“. Je takmer nevyhnutné, že sa spolieha na laky na báze vody, ktoré neznečisťujú životné prostredie ani ľudské zmysly, ale lichotia im - napríklad „mäkký“ pigmentovaný lak ADLER Bluefin Pigmosoft, ktorý sa použil v troch malých luxusných apartmánoch v Mníchove. Teraz sme to všetko zrhnuli príliš rýchlo, musíme však začať trochu skôr: keď si Thomas Mayr pred niekoľkými rokmi najal nového majstra, spoliehal sa na svoj inštinkt. Bol presvedčený, že pán Höpfl je dobrý človek, aj keď nedošlo k dohode vo všetkých technických otázkach; napríklad v otázke lakov na báze vody. V tejto súvislosti bol Mayr vždy zameraný na budúcnosť a oceňuje výhody lakov na vodnej báze, zatiaľ čo pán Höpfl bol skeptický. Vodný lak ho nikdy skutočne nepresvedčil - až do tohto projektu.

Špeciálny. Pekný. Pigmentovaný.

V rámci kompletnej rekonštrukcie bytového domu mali byť v centre Mníchova zrekonštruované tri byty, každý s veľkosťou 60 metrov štvorcových. „Klient nám poskytol iba individuálne podrobnosti,“ vysvetľuje Thomas Mayr, „inak sme mali voľnú ruku. Jediným heslom bolo, že to nakoniec muselo byť niečo zvláštne a krásne."  Tri luxusné byty boli skutočne špeciálne a pekné. Spoločnosť Mayr vyvinula dizajnérsky koncept, ktorý je založený na kombinácii matne bielych, tmavosivých a dubových povrchov vo všetkých troch apartmánoch. Použitý pigmentovaný lak presvedčil nielen investora. „Prvýkrát nemal pán Höpfl čo vytknúť lakom na báze vody,“  smeje sa Mayr. Je to spôsobené špeciálnymi vlastnosťami produktu ADLER Bluefin Pigmosoft: je vybavený ochranou proti odtlačkom prstov a jedinečnou technológiou samoregenerácie, vďaka ktorej vyleštené oblasti opäť zmiznú cez noc. Táto „inteligentná“ technológia laku je skrytá pod povrchom, ktorý je mimoriadne odolný, a napriek tomu pôsobí zamatovo hebko. Úspech na celej čiare: pre životné prostredie, pre klienta, pre stolársku dielňu Mayr - a pre tých šťastných, ktorí sa nasťahujú do jedného z troch bytov, kde ich čaká zmyselný životný zážitok, každý deň špeciálny a pekný.

www.die-schreinerei-mayr.de

© adler-lacke.com