Interiéry

Showroom ako iniciátor záujmu

Predvádzacie miestnosti žiaľ nie sú samozrejmosťou, nie je ich veľa. Pritom je pre stolárov stále prínosnejšie, keď svoju prácu a schopnosti ukážu zákazníkom na vlastné oči. Jednoduché to ale nie je. Pretože to dôležité býva často zastrčené za najzadnejším rohom, miesto zostane akurát tak pre pár zaprášených vzoriek, katalógy a obrázky s referenciami sa vždy musia hľadať. Miestnosť je raritou, to vedia všetci. Stolárstvo Katzmaier urobilo z núdze cnosť. „Hľadali sme možnosť, ako byť pre zákazníkov lákavejším,"  žiari Ing. Rita Katzmaier. „Pre toto sa ponúkala doteraz zle využiteľná miestnosť v našom kancelárskom trakte.“  Klasický sklad. Ibaže dnes sa to už nedá ani rozoznať. Bývalý sklad udivuje hostí ako prezentačná miestnosť.

Sklad-kuchyňa

Veľkou, zozadu podsvietenou sklenenou stenou sa nám podarilo úplne zmeniť charakter miestnosti, nezostala ani stopa po sklade,“ hovorí Katzmaier. Miestnosť fascinuje prekrásnou panorámou idylického Reichenthalu – skoro ako pohľad z okna. Kolektív „Katzmaierovcov" tam chce ukázať, čo všetko je možné vyrobiť z rôznych materiálov za pomoci kreatívnych nápadov: „Najväčšie čelá sme nalakovali s ADLER Pigmopur a pomocou ADLER Legnopur G90 im dodali lesk. Na to prišla ešte jedna vrstva ADLER PUR-Antiscratch HQ pre zvýšenie odolnosti a odolnosti voči poškriabaniu,“ popisuje stolárka, ktorá pred 10 rokmi prevzala podnik po rodičoch. Teraz sa ona a jej tím často stretáva za srdcovkou novej miestnosti: veľkým, variabilným stolom, ktorý zaujme  kombináciou buka a dymového duba. „Dielce sme olemovali novým spôsobom, aby sme nestratili nádherný efekt prírodných dýhových okrajov,"  vysvetľuje Katzmaier. Sviežo-drzá kombinácia jednej hladkej a jednej nápadnej dreviny sa použila aj na ostatnom nábytku - a taktiež bola prelakovaná s ADLER Legnopur G90.

Malé tajomstvá

Vznikla aj modelová kuchyňa vybavená všetkými súčasnými rafinovanosťami, ktorá sa ale hodí aj pre prácu:  špičkoví kuchári tu už ukázali svoje umenie. „Miestnosť neplní iba čisto predvádzací účel, ale je aj miestom pre hostí a zákazníkov, pre rozhovory a príjemné večerné posedenia, takže na všetko možné,"  usmieva sa Katzmaier. Mimochodom, pri takých príležitostiach neočakávajú návštevníci iba kulinárske prekvapenia: „Za veľkými posuvnými stenami sa ukrývajú malé ukážkové kóje, ktoré ukazujú rôzne detaily bývaniia,"  hovorí domáca pani. Jeden výklenok tak predstavuje akoby kúsok spálne z borovice. „S ADLER PUR-Naturmatt sme tu mohli prirodzenosť dreva ešte viac zhodnotiť,"  básni Katzmaier. Básnia ale aj zákazníci - zmiešaná Kombi-miestnosť robí to, čo má: radosť z jej zriadenia! 

© adler-lacke.com