© Caramel
Interiéry

Šarmatné chic

Cool, ale nie chladné. Monochromatické, ale nie monotónne. Jednoduché, ale nie bez ozdôb. V tomto viedenskom centre mesta sa môžete sebavedome rozlúčiť s tradičnými myšlienkami. Rovnako ako sa architekti Caramel rozlúčili s klasickými konceptami miestností, a tak uľahčili majiteľovi budovy rozlúčiť sa s niektorými nápadmi.

© Tischlerei Mayerhofer / www.katsey.org
© Tischlerei Mayerhofer / www.katsey.org
© Caramel
© Caramel
© Caramel

Druhý viedenský obvod je farebný a živý. Leopoldstadt rozkvitol na prestížnom chodníku, moderné rezidenčné projekty ako Viertel Zwei propagujú mestský život v zeleni. Zelená, to je Prater. V okolí najväčšej viedenskej miestnej rekreačnej oblasti uprostred mesta sa nedávno objavilo mnoho atraktívnych projektov. Fesch am Prater je názov malého, ale jemného geniálneho ťahu Caramel Architects. Skutočnosť, že projekt nie je len rozumný, orientovaný na riešenie a autentický, ale tiež sa javí ako chytrý, je zvláštnym záujmom tvorivého tímu okolo Güntera Katherla, Martina Hallera a Ulricha Aspetsbergera: Architektúra by mala byť zábava! Nadšenie a radosť spájajú plánovača a budúcich obyvateľov. Rovnako ako pri dizajne bytu na najvyššom poschodí v novostavbe.

Priestranné boxy

Účasť v tak skorej fáze projektu je samozrejme snom každého interiérového dizajnéra: To nám umožnilo vykonať niektoré plánovacie zmeny v pôdoryse, hovorí Martina Hatzenbichlerová z Caramel Architects. Dominantnou časťou bytu v najvyššom poschodí je dlhá chodba s celkovo siedmimi dverami. Caramel Architekten zmiernili túto nie príliš šikovnú životnú situáciu prepracovaním stien do priestranných boxov. Inštaláciou dverí od podlahy k stropu a použitím jednotného materiálu: dekor brestu siaha od chodby ku skrini obývačky. Elegantný tón dreva predstavuje jediný farebný odtieň, okrem rastlinnej reminiscencie práterskej zelene, v inak striktne čiernobielom dizajne bytu.

Hra tieňov

Pri implementácii takmer grafického riešenia svetlo-tieň sa Caramel opäť mohol spoľahnúť na odborné znalosti stolárstva Mayerhofer z dolnorakúskeho Chorherrnu. Junior šéf Claudia Mayerhoferová, ktorá založila spoločnosť na kreatívnej scéne svojim dizajnovým projektom Die Hantel, navrhla celý dizajn interiéru v úzkej spolupráci s klientom a tímom Caramel. Ako vždy spoliehala sa na laky ADLER: nábytku v spálni, chodbe, kúpeľni, predsieni a posuvným dverám dáva bielu eleganciu ADLER Pigmopur vo farbe RAL 9016. Čierne prefarbené MDF panely skriniek a políc boli opatrené priehľadnou ochrannou vrstvou - s ADLER Legnopur G50.

Dedičstvo

Nábytok sa stáva súčasťou miestnosti. Redukcia je čarovným slovom: mnoho jednotlivých kusov nábytku, ale aj drevená podlaha, ktorú obyvatelia pôvodne uprednostňovali, mohli byť bezpečne vynechané - aby sa na svetlo dostalo niekoľko kúskov: kinetické drevené plastiky, rovnako ako oceňované dedičstvo a pamiatky našli hodnotný domov v nových priestoroch, rovnako ako samotná rodina.

© adler-lacke.com