© Teamwork Salondesign
Interiéry

Jemné dreviny, zdanlivo skutočné

Čo by to malo byť: elegantne zrnité tropické drevo? Dosky zo stáročného stromu sekvoje? Charakteristický drevený trám z tirolskej horskej stodoly? Nič z toho nie je pre rakúsku rodinnú spoločnosť SUN WOOD by Stainer problém: Tím generálneho riaditeľa Arno Stainer vyvinul inovatívne nátery a procesy úpravy povrchu, ktoré dávajú miestnemu drevu z udržateľného hospodárstva individuálny a neobvyklý vzhľad.

© Teamwork Salondesign
© Teamwork Salondesign
© Teamwork Salondesign

Všetko je možné

Spoločnosť SUN WOOD by Stainer zhromaždila najkrajšie dreviny z celého sveta - od havajských Koa až po staré alpské drevo - a digitalizovala ich povrch pomocou moderného 3D veľkoformátového skenera. Autentické dekóry sa potom pomocou vysokokvalitného tlačového procesu aplikujú priamo na starostlivo pripravené drevo. V zásade môžeme týmto procesom dať všetkým dreveným prvkom špeciálny povrch, od dosiek z masívneho dreva cez lepené trámy a trojvrstvové dosky až po 15 metrov dlhé drevené trámy, vysvetľuje Stainer. Spracovatelia dreva si tak môžu vybrať z prakticky neobmedzeného výberu jednotlivých povrchov a zároveň si užiť všetky výhody, ktoré spracovanie miestnych drevín ponúka. Odpadové drevo musí byť zbavené škodcov a chránené prácnym spôsobom, tropické dreviny sa často ťažko spracovávajú a len zriedka pochádzajú z udržateľného hospodárstva, hovorí Stainer, ktorý vo svojej spoločnosti spracováva drevo certifikované PEFC iba z miestneho lesníctva.

Moderné sa stretáva s rustikálnym

Spoločnosť SUN WOOD by Stainer nedávno ukázala širokú škálu dizajnových možností vybavením kaderníckeho salónu v Mníchove: návrhári interiérov z Teamwork Salondesign spojili moderné prvky, ako je pohľadový betón a oceľové koľajnice, s rustikálnym vzhľadom starého dreva spáleného slnkom. Obklady stien, čelá nábytku a toaletné stolíky, rovnako ako podlhovasté toaletné stolíky, sú vyrobené z trojvrstvových smrekových panelov, ktoré boli vylepšené autentickým vzhľadom starého dreva. Pre dosiahnutie optimálneho výsledku boli dosky z masívneho dreva najprv ručne nasekané. Drevo bolo potom ošetrené základným náterom Bluefin IsoSpeed ​​od spoločnosti ADLER a po potlači vrchným náterom ADLER Aqua-Resist v extrémne matnom stupni lesku G5. Základný náter zaručuje optimálnu priľnavosť tlačenej dekorácie a zaisťuje presnú reprodukciu farieb, zatiaľ čo vrchný náter chráni povrch pred poškriabaním a škvrnami od vody. ADLER má veľa skúseností a odborných znalostí v oblasti digitálnej tlače a podporuje nás štruktúrou náterov, ktorá je optimálne prispôsobená našim materiálom a nášmu procesu tlače, hovorí Stainer. To nám umožňuje poskytovať spracovateľom dreva, dizajnérom a architektom individuálne a udržateľné drevené povrchy najvyššej kvality a trvanlivosti.

© adler-lacke.com