Nábytok & interiér

Jemný, ale odolný povrch: ADLER Legno Dura-Öl

Oleje presvedčia milovníkov dreva svojím prírodným, matným povrchom a zamatovým vzhľadom - len keby neboli také chúlostivé! ADLER teraz ponúka inovatívne riešenie tohto problému: nový olej Legno Dura-Öl!

Nový olej Legno Dura-Öl kombinuje to najlepšie zo sveta olejov a lakov. Náter dodáva povrchu prirodzený vzhľad a zároveň poskytuje vynikajúcu ochranu pred poškriabaním, škvrnami od červeného vína a podobne - tiež na pracovných plochách, v kuchyniach alebo na iných silno namáhaných povrchoch. Vďaka svojmu protišmykovému efektu a odolnosti proti poškriabaniu je tento olej vhodný aj na schody a podlahy. A najlepšie je, že aplikácia Legno-Dura-Öl je jednoduchá a efektívna, pretože olej sa nemusí manuálne vytierať - stačí ho naniesť dvakrát štetcom, valčekom alebo striekaním.

Odborník zo spoločnosti ADLER Mario Menghin Vám ukáže, ako na to:

 

Pracovné kroky

 1. Príprava podkladu

  Rovnomerné prebrúsenie povrchu neskôr zabezpečí homogénny výsledok nanášania. Drevo obrúste postupne až po zrnitosť P220 (pre nábytok) alebo zrnitosť P150 (schody alebo podlahy) a potom odstráňte brúsny prach.

 2. Základný náter s valčekom s krátkym vlasom

  ADLER Legno Dura-Öl je všestranne použiteľný, pretože olej je možné nanášať štetcom, valčekom alebo striekaním. Na menšie plochy odporúča Mario Menghin naniesť produkt kvalitným valčekom s krátkym vlasom, ktorý zaistí optimálny rozliv.

 3. Základný náter striekaním

  Na väčších plochách zaručí maximálnu účinnosť aplikácia striekaním.

 4. Medzibrúsenie

  Povrch je pripravený na medzibrúsenie už po 5 hodinách - vďaka rýchlemu schnutiu je možné realizovať dva nánosy počas jedného pracovného dňa. Jemným prebrúsením zrnitosťou P220 – P280 uhladíte postavené drevné vlákna. Potom opäť dôkladne odstráňte brúsny prach.

 5. Vrchný náter

  Druhá vrstva Legno Dura-Öl sa nanáša štetcom, valčekom s krátkym vlasom alebo striekacím zariadením. Pred ďalším spracovaním povrch nechajte vyschnúť cez noc. Po siedmich dňoch je povrch úplne preschnutý.

 6. Bezpečná likvidácia použitých materiálov

  Zabráňte riziku samovznietenia handier alebo filtračných rohoží nasiaknutých olejom! Najlepšie je nechať pracovné materiály vyschnúť na čerstvom vzduchu alebo ich uložiť - príp. namočené vo vode - do tesne uzavretej kovovej nádoby a potom ich správne zlikvidovať.

  Najdôležitejšie pravidlá zaobchádzania s handrami nasiaknutými olejom sme pre vás zhrnuli v článku „Správne a bezpečené zaobchádzanie s olejom nasiaknutými handrami a plošnými filtrami“.

 7. Pravidelná údržba

  Pravidelná starostlivosť zachováva krásu vášho výrobku a predlžuje jeho životnosť. Mario Menghin odporúča pravidelné čistenie pomocou čističa nábytku ADLER Clean-Möbelreiniger a následnú aplikáciu prípravku ADLER Clean-Möbelpflege Plus. Pri podlahách dosiahnete najlepšie výsledky s prípravkom ADLER Legno-Holzbodenseife. Tak sa aj po mnohých rokoch môžete tešiť zo sviežeho, prirodzeného povrchu.

  Ako správne čistiť a ošetrovať váš naolejovaný a voskovaný povrch vám ukážeme v článku „Správne čistenie a údržba naolejovaného a voskovaného nábytku“.

 8. Prosím, dodržiavajte technický list príslušného produktu.

© adler-lacke.com