S technológiou Calender Coating Inert (CCI) môžete produkovať vysokokvalitné povrchové nátery kombinované s vizuálnou a haptickou dokonalosťou.

TECHNOLÓGIA Calander Coating Inert

V tomto priemyselnom procese nanášania náteru na výrobu dosiek sa nanášajú UV-nátery (Innolux TOPCOAT Inert) pomocou procesu navaľovania. Následne film alebo páska vyhladzuje ešte tekutý povrch farby. Vytvrdzovanie sa uskutočňuje cez film pomocou UV-žiarenia v priamom styku s povrchom. Týmto spôsobom sa vytvárajú úplne bezkyslíkaté (inertné) podmienky, ktoré významne ovplyvňujú kvalitu procesu vytvrdzovania.

Dosky rôznych typov podkladov (MDF, HDF, surové drevotrieskové dosky, dyha, papier, melamínová živica, atď.) môžu byť povrchovo upravené pri výrazne nižších výrobných nákladoch. Napríklad povrchy s vysokým leskom môžu byť dosiahnuté s oveľa menšou námahou ako pri konvenčnom procese, pretože sa môžu výrazne znížiť náklady na brúsenie, doba schnutia a spotreba farby.

Povrchy zušľachtené inertnou technológiou sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti poškriabaniu a trvanlivosťou, a preto sú zvlášť vhodné pre špeciálne požiadavky výrobcov dosiek.

Výhody povrchovej úpravy s technológiou Calander Coating Inert od ADLERu 

  • perfektný povrch s vysokým leskom a hlbokým matom
  • extrémne hladké povrchy vďaka vysokej miere aplikácie farby
  • výrazné zníženie brúsneho úsilia
  • vysoká odolnosť a odolnosť proti poškriabaniu
  • CCI používajú najmä výrobcovia dosiek, ktorí vyrábajú poťahované (dekoratívne) dosky pre kuchynské a nábytkové čelné časti.

Anlagen-Partner

 

Radi Vám poradíme. ADLER prináša na stôl komplexné know-how o technológii Calender Coating Inert, aby našiel správne riešenie pre Vás a našich partnerov a prispôsobil ho vašim potrebám.

© adler-lacke.com