© Gesellenstück Thomas Klingenhäger
Majstrovské kúsky

Svetlo v tme

Aký kus na získanie výučného listu človek naplánuje uprostred pandémie? V kríze, ktorá akoby paralyzovala svet a vrhla nás do najhlbšej temnoty? Pre Thomasa Klingenhägera bola odpoveď veľmi jasná: maják!

© Gesellenstück Thomas Klingenhäger
© Gesellenstück Thomas Klingenhäger
© Gesellenstück Thomas Klingenhäger
© Gesellenstück Thomas Klingenhäger

Aký kus na získanie výučného listu človek naplánuje uprostred pandémie? V kríze, ktorá akoby paralyzovala svet a vrhla nás do najhlbšej temnoty? Pre Thomasa Klingenhägera bola odpoveď veľmi jasná: maják! Kus nábytku, ktorý by mal byť svetlom v tme. Inšpirovaný veršom z Biblie strávil takmer rok prácou na svojom „The Guiding Light“ – skosenej jedálenskej skrinke, ktorá doslova vrhá svetlo na používateľa.

Príjemne teplý

Nezvyčajný tvar robí nábytok dynamickým a osviežujúcim, ale aj upokojujúcim. „Prispieva k tomu aj útulná hra farieb čokoládového orecha a zlatohnedého dubu,“ hovorí presvedčivo Klingenhäger, ktorý sa vyučil v stolárstve Christian Völzgen GmbH v Bonne. Od dvoch zásuviek nahor smeruje jeho výrobok k svojej vrcholnej sláve s ďalšími odkladacími priehradkami: svetelný prvok vyrobený z LED pásikov za kompozitom: olivová dyha-lepidlo-sklo, ktorý sa dá natočiť pomocou liatinového ručného kolieska.

Vosk a olej

Klingenhäger zušľachtil povrch svojho jedálenského nábytku materiálmi od ADLERu: „Ako základný náter som použil ADLER Legno-Öl, druhá vrstva po medzibrúsení bola s ADLER Legno-Hartwachs Öl,“ prezrádza čerstvo vyučený remeselník z Bonnu/Rhein-Sieg. Rovnako ako ostatné práce, aj jeho maják bolo v lete 2021 možné vidieť v Mestskom múzeu v Siegburgu, čím potešil návštevníkov. Koniec koncov, každého v týchto časoch svetlo poteší!

© adler-lacke.com