© EM Wohnen
Majstrovské kúsky

Oheň a vášeň k drevu a uhliu

V srdci mu horia dve vášne: láska k drevu. A k uhliu. Preto bol Lukas Mauerhofer zapálený pre niečo „cool“ (ang. chladné) - alebo by sme mali povedať: horúce? – projekt: Vo svojom majstrovskom diele spojil prácu a hobby: tesárstvo a grilovanie. Mobilná vonkajšia kuchyňa „Burning Oak“ je vychytávkou pre fanúšikov varenia - a pastvou pre oči!

© EM Wohnen
© EM Wohnen

Štajerský dub

Mauerhofer pracoval na koncepte svojej mimoriadnej dizertačnej práce už roky predtým: ingrediencie – silné štajerské duby – získali spolu s otcom z vlastného lesa. V ich stolárstve EM Wohnen v malom mestečku Schölbing vo východnom Štajersku neďaleko Hartbergu dosky dozrievali, až kým nenadobudli svoj výnimočný vzhľad: 23-ročný mladík z nich vyrobil telo pre svoj dômyselný ostrov na varenie. Kombinuje sa v ňom všetko, čo rozbúši srdce labužníka: prémiová chladnička na dozrievanie mäsa (Dry Ager), chladnička a ako vrchol osobitný kotlíkový gril na drevené uhlie. Skutočný šmrnc vonkajšej kuchyni však dodávajú mnohé drobné detaily: po dotyku prsta sa vyklopia namontované dosky na krájanie a poháre a v ručne prepojených zásuvkách nájde vďaka nastaviteľnému vnútornému členeniu každé grilovacie náčinie a každá vidlička svoje dokonalé miesto. Pult sa dá otočiť do ľubovoľnej polohy.

Dobre naolejované

Pre svoje flexibilné vonkajšie použitie sa „Burning Oak“ vysúva zo svojho krytého, vyhrievaného priestoru na skrytých kolieskach. Aby bol dobre pripravený na akúkoľvek exteriérovú a kuchynsku záťaž, spoločnosť Mauerhofer zvolila na vonkajšie dubové povrchy náter mimoriadne odolným olejom Legno Dura-Öl od spoločnosti ADLER. Olej na drevo kombinuje príjemný pocit na dotyk a vzhľad oleja s odolnosťou laku. Na druhej strane, zušľachtili zásuvky z čierneho orecha olejom ADLER Legno-Öl. Vďaka tomu sú ideálne aj na príjemné grilovacie večery: steak si teraz môžete s pôžitkom opiecť kedykoľvek a kdekoľvek a k nemu si dopriať pohár dobrého vína - toto majstrovské dielo je naozaj pôžitok!

© adler-lacke.com