© WIFI TIrol
Majstrovské kúsky

Majstrovské diela s vnútorným životom

Tieto majstrovské diela majú všetko: inšpirujú sa majstrovskými povrchmi - vnútri aj vonku! Napriek obtiažnym podmienkam v období koronavírusu mohli účastníci majstrovských kurzov na WIFI Tirol s podporou Adler dokončiť svoje nádherné práce.

© WIFI TIrol
© WIFI TIrol
© WIFI TIrol
© WIFI TIrol
© WIFI TIrol
© WIFI TIrol
© WIFI TIrol
© WIFI TIrol

Týždeň pred úplným lockdownom v marci boli začínajúci tirolskí majstri tesári ešte hosťami v centrále ADLER. Som rád, že sme mohli prejsť komplexným školením na povrchové úpravy podľa plánu. Potom však bolo nutné zmeniť celý rozvrh a prejsť na online lekcie,“ hovorí vedúci divízie Matthias Trixl z Tirolskej obchodnej komory. Koniec koncov, školenia v oblasti povrchových úprav sú nevyhnutnou súčasťou majstrovského kurzu. WIFI Tirol udržuje počas mnohých rokov dobré a úzke partnerstvo so spoločnosťou ADLER. Pre svoje majstrovské diela tesári radi siahli hlboko do plechovky s lakom a ukázali, čo sa naučili. Rovnako ako pri všetkých majstrovských dielach poskytuje ADLER požadovaný materiál zadarmo. Účastníci kurzu nakoniec mohli svojej práce dokončiť s malým oneskorením, ale napriek tomu dokončiť a získať tak svoj zaslúžený majstrovský titul.

Ochrana proti poškriabaniu

Dizajn povrchu zohráva významnú úlohu pri televíznom nábytku od Mathiasa Aniche. Rodák z Zirleru navrhol zadnú stenu a dvoje rámové dvere s povrchovou úpravou ADLER Aqua-Pure-Metal v elegantnom kovovom vzhľade. ADLER PUR-Antiscratch HQ potom chráni dýhovaný povrch jaseňa pred poškriabaním. Vnútro zásuviek ošetrených ADLER Legno-Hartwachsöl je prirodzene jemný.

Maximilian Ebert sa tiež rozhodol pre jadrový jaseň kombinovaný s dymovým dubom a povrchovou úpravou ADLER PUR-Antiscratch.

Kolega Kevin Hirner tiež pracoval s dvoma druhmi dreva. Jeho televízny nábytok "Pinzgauer-Style" zaujme elegantnou kombináciou orecha zušľachteného pomocou ADLER PUR-Anticratch HQ a integrovaným korpusom z javora, ktorého príjemný a ľahký dojem umocňuje ADLER Legno-Öl v bielom farebnm odtieni.

Jediná dáma v skupine, Sandra Madlener, dotvorila konečný vzhľad návrhu po svojom: všetky diely a čelá televízneho nábytku s rámom z jadrového jaseňa a plávajúcim korpusom z orecha natrela ADLER Legnopur G10.

© adler-lacke.com