Foto: Stemmsi-Foto | © Foto: Stemmsi-Foto
Majstrovské diela

Hračka pre estetikov

© Foto: Stemmsi-Foto
© Foto: Stemmsi-Foto
© Foto: Stemmsi-Foto
© Foto: Stemmsi-Foto
© Foto: Stemmsi-Foto

Ruku na srdce: V každom dospelom je malé dieťa, ktoré sa rado ponorí do hry. Či už sa jedná o stolnovú alebo počítačovú hru, či už pri stolnom futbale alebo pri biliardovom stole: hrať sa je zábava. Thomas Bankhamer preto nebol proti, keď jeho potomkovia vyjadrili túžbu po vlastnom stolnom futbale. Pretože sa mu žiadny z dostupných modelov nepáčil, vzal to tento Hornorakušák do vlastných rúk - koniec koncov je odborníkom na kvalitný nábytok a interiérový dizajn pod značkou "Bankhamer Design". A pretože navrhnutý "Wuzler" bol tak dobre prijatý deťmi, vymyslel okamžite podnikatelský zámer: už rok vyrába svoje stolíky na stolný futbal na mieru.

Stoly na mieru

Každá stôl značky Bankhamer je unikát, šitý na mieru podľa predstáv zákazníka. Od herných figúrok a úchytov až po povrchový dizajn si kupujúci môže vybrať z nespočetných variantov. Wuzler sú potom vyrábané v partnerskej spoločnosti Bankhamer, v nábytkárskej dielni Enghuber. Individuálny nábytok pre jednotlivca je firemným mottom stolárskej dielne, ktorú prevádzkujú majstri tesári Dominik Enghuber a Michael Birglechner v tretej generácii. Tomuto princípu zostávajú verní aj pri futbalových stoloch. Predovšetkým korpus ponúka priestor pre kreatívny dizajn: paleta siaha od puristického prevedenia s bielo lakovanými MDF doskami - Enghuber sa spolieha na účinný náter Aduro MDF-4in1 firmy ADLER - až k prirodzenému vzhľadu, pre ktorý je sukatý dub vyhladený, kartáčovaný a natretý ADLER Legnopur. U firiem sú tiež obľúbené značkové stoly pre stolný futbal, firemné logo je vyryté alebo vyfrézované pomocou CNC stroja do korpusu stola. "Nie nadarmo poskytujú inovatívne firmy ako Google svojim zamestnancom k dispozícii stolný futbal: Pri spoločnej hre máte jasnú hlavu, podporujete kreativitu a tímového ducha," vysvetľuje Bankhamer.

Luxusná kvalita

Najnovším úspechom v sortimente Bankhamer a Enghuber v tejto rade je séria Limited Edition: 33 Wunder-Wuzler v luxusnej kvalite, ktorá zaujme svojim mimoriadnym povrchovým dizajnom. Ušľachtilé drevo spĺňa hrubý vzhľad debnenia. Bočné steny z orechovej dyhy rovnako ako pult z masívneho orecha sú ošetrené olejom ADLER Legno pre prirodzený vzhľad a dotyk. Betón tiež pochádza z plechovky ADLER: Enghuber používa skutočnú betónovú farbu Bluefin Pure-Concrete, ktorá je k dispozícii v šiestich farebných variantoch, od tmavého "Čierneho pantera" po "Bieleho vlka". Konečný náter ADLER Aqua-Top Antiscratch v matnom lesku G5 zaručuje spoľahlivú ochranu, takže stôl zvládne aj tú najhorlivejší hru. Koniec koncov, Wuzlers by mal nielen vyzerať dobre, ale aj baviť - a to je zaručené touto unikátnou hračkou pre veľkých i malých futbalových umelcov.

© adler-lacke.com