DIY - Domáci majstri

Starostlivosť o vchodové dvere z dreva

Pravidelná starostlivosť o vchodové dvere je dôležitým predpokladom ich dlhej životnosti. Pomocou Windoor Care-Set od spoločnosti ADLER rozžiarite vstup do vášho domova a zároveň ho aj ochránite pred vplyvmi poveternosti.

Sada ADLER Windoor Care-Set je systémová starostlivosť na čistenie a osvieženie povrchu vchodových dverí, či už s lazúrovacou alebo krycou povrchovou úpravou. Vytvára tenký ochranný film proti špine a vode s krásnym hodvábnym leskom. Vhodný na vchodové dvere vyrobené z dreva, hliníka a PVC.

Pracovné kroky

 1. KROK 1: ADLER Top-Cleaner

  Hĺbkové čistenie s ADLER Top-Cleaner s priloženou striekacou hlavicou, plošne nastriekajte alebo naneste žltou čistiacou handričkou a následne zotrite. Na odstránenie priľnutej špiny dodatočne umyť teplou vodou.

 2. KROK 2: ADLER Top-Care

  Pred použitím pretrepte, nasaďte priloženú striekaciu hlavu a plošne nastriekajte ADLER Top-Care. Po asi 10 minútach schnutia je možné povrch vyleštiť čistiacou handričkou. Pre lepší výsledok postup zopakujte. 

 3. Profi-tip:

  ADLER Windoor Care-Set použite 2x ročne - pre optimálne oživenie povrchu a vytvorenie ochranného filmu voči špine a vode.

  Windoor Care-Set ošetrovacia sada „všetko v jednom“ na vchodové dvere z dreva, hliníka a PVC

  S novou sadou WinDoor Care-Set od ADLERu môžete osviežiť povrchy s lazúrovacou alebo krycou povrchovou úpravou okien, vchodových dverí a záhradného nábytku.
  Dokonca aj pri matných povrchoch poskytuje tento systém starostlivosti dokonalé výsledky a zachováva pôvodný vzhľad. Aplikuje sa 1 - 2-krát ročne a trvalo predlžuje životnosť prvkov. Chráni povrch voči nasiakaniu vody, oleja a usádzaniu nečistôt. Uzatvára mikrotrhliny a póry v lakovom filme, čím predlžuje životnosť povrchovej úpravy. Nie je vhodný na povrchy s vysokým leskom. Okrem toho je možné povrch bez problémov prelakovať.

  Kontrola laku

  Skontrolujte, či sa na vašich vchodových dverách nenachádzajú mechanické poškodenia, napr. po krupobití. Ak sa na nich nachádzajú známky odlúpenia povrchovej úpravy, alebo zašednutie, ak sa napr. nevykonávala pravidelná starostlivosť s ADLER Windoor Care-Set, je oprava alebo renovačný náter nevyhnutný.

© adler-lacke.com