Krok 1: príprava záhradného nábytku
Ochrana dreva v exteriéri

Renovácia záhradného nábytku

Slnko, vietor a vlhko, ktoré neustále pôsobia na váš záhradný nábytok, môžu spôsobiť nepekné trhliny, napadnutie riasami alebo zašednutie. S ADLER Pullex Teaköl a ostatnými produktmi firmy ADLER na ošetrenie dreva chránite vaše drevené povrchy a predlžujete ich životnosť.

Krok 1: príprava záhradného nábytku
Krok 2: nános Pullex-Teaköl
Pomocou prebrúsenia brúsnym rúnom sa docielia obzvlášť hladké povrchy.
Výsledok: Perfektne zrenovovaný záhradný nábytok

Dôležitou súčasťou peknej a udržovanej terasy je jej nábytok. Aby zašednutý alebo poodlupovaný záhradný nábytok opäť vyzeral ako nový a bol preventívne chránený pred  slnkom, vetrom a vlhkom, musí sa podrobiť renovácii. S produktmi ADLER je to úplne jednoduché. 

 

Pracovné kroky

 1. KROK 1: PRÍPRAVA

  Uvoľňujúci a odlupujúci sa náter musí byť pred renováciou odstránený kefou alebo ručnou brúskou. V prípade zašenutia má význam nábytok ošetriť odsivovačom ADLER Holzentrauer. Tento môžete naniesť štetcom alebo kefou a po 10 - 20 minútach pôsobenia opláchnuť veľkým množstvom vody. Nábytok nechajte dobre uschnúť. Čím je nábytok čistejší a dôkladnejšie pripravený, tým krajší a rovnomernejší bude následný olejový náter. 

   

 2. KROK 2: PRVÝ NÁNOS PULLEX TEAKÖL

  Naneste Pullex Teaköl tenko a rovnomerne handrou alebo rúnom bez chĺpkov. Pomocou prebrúsenia brúsnym rúnom dosiahnete obzvlášť hladké povrchy, čo je dôležité najmä pri stoličkách a lehátkach. 

 3. KROK 3: DRUHÝ NÁNOS PULLEX TEAKÖL

  Po schnutí cca 6 hodín môže byť nábytok prebrúsený brúsnym rúnom. Aby bol výsledok naozaj perfektný, druhýkrát naneste Pullex Teaköl v tenkej vrstve.

 4. Profi-Tip:

  Odporúčame záhradný nábytok a iné prvky z dreva včas a pravidelne (1x ročne) ošetriť. Tak predídete namáhavej renovácii. 

  Použité produkty:

  ADLER-TV: 

  Starostlivosť o terasy a záhradný nábytok 

© adler-lacke.com