Perfektný výsledok - moderný unikát
DIY - Domáci majstri

Lakovanie nábytku

Premeňte Vašu drevenú komodu pomocou ADLER VariColor na moderný unikát! Jednoducho a výhodne vynovíte svoje bývanie.

Perfektný výsledok - moderný unikát
Krok 1 – brúsenie
Krok 2 - lakovanie
Krok 3 - druhé lakovanie
Nové alebo inak sfarbené úchytky sú bodkou nad i na Vašom unikáte.

Máte už dosť fádnosti? Urobte z vášho kúska nábytku jedinečný kúsok, a to tak, že ho nalakujete výrobkom ADLER VariColor, pestrým lakom značky ADLER, v želanom farebnom odtieni. Ukážeme Vám, aké je to jednoduché: 

 

Pracovné kroky

 1. KROK 1: BRÚSENIE

  Z komody vysuňte zásuvky a odstráňte úchytky. Všetky plochy, ktoré sa budú lakovať prebrúste brúsnym papierom so zrnitosťou 240. Kefou alebo handričkou odstráňte brúsny prach. Pokiaľ renovujete starú komodu, nemusíte pôvodný náter odstrániť, stačí ho iba rovnomerne obrúsiť.

 2. KROK 2: LAKOVANIE

  Na nanášanie použite štetec alebo penový valček. Aby sa predišlo tvorbe kvapiek a lakových sĺz, musia byť jednotlivé časti lakované vo vodorovnej polohe. Produkt ADLER VariColor začnite natierať pri hranách a pracujte ďalej k miestam na vrchnej strane. Pre rovnomerný výsledok sa musí nakoniec natierať v smere textúry dreva. Potom nechajte komodu 5 - 6 hodín schnúť.

  Profi-tip: Vnútorné plochy a ostatné neviditeľné miesta, ako napr. bočnice zásuviek, sa obvykle nenatierajú. Práve u zásuviek by dodatočná laková vrstva sťažila ich vysúvanie a zasúvanie.

 3. KROK 3: DRUHÉ LAKOVANIE

  Zachnuté povrchy znova prebrúste brúsnym papierom so zrnitosťou 240 v smere textúry dreva. Týmto medzibrúsením odstránite prípadné nerovnosti alebo lakové slzy. Brúsny prach dôkladne odstráňte a nábytok natrite ako po prvýkrát. Po 5 - 6 hodinách schnutia je Vaša nová komoda hotová.

 4. Dekoračný tip:

  Dodajte Vášmu nábytku nádych jedinečnosti a úchytky nalakujte inou farbou. Alebo tam pripevnite nové, umelecké. To urobí z Vášho nábytku nezameniteľný unikát.

 5. Použité produkty:

© adler-lacke.com