Ⓒ COPYRIGHT, 2004
Okná & dvere

Ušľachtilá renovácia okien v Kolowratskom paláci v Prahe

Kolowratský palác, ktorý bol pred niekoľkými rokmi kompletne zrekonštruovaný, je dnes súčasťou Národnej kultúrnej pamiatky a sídlom Parlamentu Českej republiky. Renovačný náter bol vykonaný produktmi od spoločnosti ADLER.

Zo srdca Českomoravskej vysočiny

Kolowratský palác bol postavený na konci 18. storočia na mieste menšieho domu. Manželka šľachtica Hermanna Jakoba von Czernin poverila výstavbou významného architekta Ignaza Palliardiho a postavila sa skvostná aristokratická rezidencia. V 19. storočí nadobudol palác, dnes vo vlastníctve rodiny Kolowratovcov, novobarokový vzhľad. Interiéry prešli mnohými zmenami, zaujímavé sú dve menšie reprezentačné sály - Ružová a Zelená sála - a pôvodné neskoro-barokové schodisko so stĺpmi. Na palác nadväzuje očarujúca terasovitá rokoková záhrada s altánkami, schodiskami a balustrádami, ktoré sú dnes súčasťou verejných parkov. Kolowratský palác vlastní štát od roku 1918.

ADLER Acryl-Spritzlack chráni aristokratické kastlové okná

V roku 2003 sa začala významná obnova Kolowratského paláca a malého Fürstenbergovho paláca, ktorá bola dokončená v roku 2006 kanceláriou Senátu. Najzaujímavejšie miestnosti Senátu sú pre návštevníkov otvorené počas štátnych sviatkov.

Na renováciu kastlových okien spoločnosť COLPA s.r.o., z neďalekého mesta Přibyslav, nič nenechala na náhodu a stavila na svoje dlhoročné skúsenosti v oblasti renovácie okien s výrobkami ADLER a na ich overenú kvalitu. Prvou ochrannou vrstvou smrekových okien je ADLER Acryl Tauchgrund v bielej farbe. Vďaka tomu je drevo optimálne chránené proti zamodraniu. Ako izolačná medzivrstva COLPA použili ADLER Acryl-Spritzfüller. Tento povrch je skompletizovaný ADLER Acryl-Spritzlackom v odtieni RAL 9016. Vďaka vysokej nepriehľadnosti a odolnosti voči poveternostným vplyvom poskytuje dreveným oknám dokonalý povrch.

Zrekonštruovaný palác Kolowrat, ktorý bol dokončený v lete 2009, je pre Parlament Českej republiky dôstojné a krásne sídlo.

© adler-lacke.com