© DAS EDELWEISS Salzburg Mountain Resort © Michael Huber
Okná & dvere

Rezort EDELWEISS (slov. plesnivec) prekvitá s ADLERom

Žiadny kvet nereprezentuje Alpy tak ako plesnivec. A žiadne zviera nie je v Alpách tak výrazné ako orol. Nie je preto divu, že sa ADLER a plesnivec (nem. das Edelweiss) navzájom dokonale dopĺňajú: počas premeny renomovaného hotela na exkluzívny „DAS EDELWEISS Salzburg Mountain Resort“ bol odborník na laky z Tirolských Álp spoľahlivým partnerom pri mnohých konštrukciách od rôznych spoločností: od wellness centra po obklady stien, od baru po posteľ, od okien po apartmány - povrchová úprava od spoločnosti ADLER sa používala takmer všade.

© DAS EDELWEISS Salzburg Mountain Resort © Michael Huber
© DAS EDELWEISS Salzburg Mountain Resort © Michael Huber
© DAS EDELWEISS Salzburg Mountain Resort © Michael Huber
© DAS EDELWEISS Salzburg Mountain Resort © Michael Huber
© DAS EDELWEISS Salzburg Mountain Resort © Michael Huber

Veľký projekt v Grossarle

Bola to jedna z najväčších stavieb hotelov v Rakúsku, ktorá sa skončila v júli 2019: rekonštrukciou hlavnej budovy a veľkolepej novej budovy sa z DAS EDELWEISS stal luxusný rezort najvyššej triedy v idylickom pohorí a alpských horách Grossarl: na hostí čaká relax a oddych na viac ako 7 000 metroch štvorcových. O zábavu sa postará niekoľko fuknčných miestostí, alpský bar a vynikajúca reštaurácia. 143 izieb je inšpirovaných alpským moderným šarmom a nádherným výhľadom na majestátnu panorámu hôr. Všeobecne platí, že veľkorysé okenné plochy a z toho vyplývajúca svetlom zaplavená otvorenosť určujú celkový dojem z alpského strediska. Pri implementácii sa plánovací tím okolo interiérových dizajnérov z köck&bachler z Fieberbrunnu a Seppa Hetteggera, strýka junior šéfa Petera Hetteggera, spoliehal na podporu niekoľkých odborníkov na okná: v saune a wellnesse spravili Michael Berger a Gerhard Lainer z partnerskej spoločnosti Bauleidenschaft GmbH zasklenú časť od podlahy až k stropu, s oknami, zdvíhacími a posuvnými dverami, vchodovými dverami a balkónovými dverami od spoločnosti Katzbeck. Spoločnosť Fenster + Technik GesmbH vedená Franzom Ebnerom prispela do miestností drevohliníkovými oknami od Internormu. Pokiaľ ide o povrchovú úpravu, obaja výrobcovia dôverujú spoločnosti ADLER: smrekové prvky boli lazúrované v zemitých tónoch.

Veľkolepo

Aj v interiéri sa o náročnú prácu podelilo niekoľko stolárov: Tischlerei Salzburger GmbH vo wellness spracoval brúsené dubové drevo, ktoré bolo zušľachtené produktom ADLER PUR-Naturmatt. S moridlom Arova Positiv-Ultra prinieslo stolárstvo Prommegger do hry krásnu červenohnedú farbu, ktorú spoločnosť Tischlerei-Holzbau Haigl použila aj na obklady stien, miestnosť Berg, fajčiarsku miestnosť, sociálne zariadenia a šatňu pre deti. Povrchy s  dyhovaným dubom sú prelakované ADLER Legnopur alebo hlbokomatným ADLER Ventopur NG. Haigl nechal kovové rámy voľne stojaceho nábytku zažiariť s ADLER Pigmopur RAL 9004 a ADLER Ventopur NG v signálnej čiernej farbe. Kombináciu červenohnedého moridla Arova Positiv-Ultra a ADLER Legnopur G10 využila spoločnosť Unterkofler Plan & Bau GmbH aj na prácu v reštauráciách, kozmetických a wellness priestoroch, odpočívadlách a seminárnych miestnostiach, obložení stien a stropov. Vzhľad masívneho dreva, pozdĺžne dyhované dubové interiérové ​​dvere od Tiroler Koch Tür GmbH - morené s ADLER Arova Positiv-Ultra v rovnakom červenohnedom odtieni, natreté základným náterom ADLER PUR-Primer a upravené s ADLER Aqua-Mira CFB G5-nainštaloval aj Peter Unterkofler a jeho tím. Mimochodom, všetci traja tesári sa nachádzajú v Grossarle - a tesárska dielňa Tischlerei Huber v Hüttschlagu, čo by kameňom dohodil, je prakticky miestnym hrdinom. Recepciu, nové suity a dvojlôžkové izby, bufet, hotelový bar, vináreň a vinotéku navrhli vo vzhľade Arova-Positiv. Ak máte na dosah ruky takýchto remeselníkov, môžete sebavedomo používať nielen veľké meno hotela, ale aj slovo regionálnosť!

www.edelweiss-grossarl.com

© adler-lacke.com