Ⓒ OSINSKIPHOTOGRAPHY.COM
Okná & dvere

Dvere na večnosť

„To najlepšie alebo nič.“  Tohto motta sa poľská firma drží odjakživa. Jeden z ich ukážkových príkladov: dvere do kostola sv. Terezy Benedikty. Aj pre tento nebeský projekt bolo samozrejme dobré len to najlepšie!  

V poľskom Lubline stojí prvý kostol, ktorý bol venovaný sv. Tereze Benedikte. Keď potreboval nové vchodové dvere, bolo oslovené stolárstvo Bamako, pretože  oni robia dvere na večnosť. Výstižné pre boží chrám. „Zákazku sme dostali na základe našej dobrej povesti, záleží nám na kvalite, je pre nás už roky štandardom,"  vysvetľuje vedúci Krzysztof Fikus. Táto kvalita je viditeľná už na prvý pohľad. „Každý úkos bol na milimeter meraný, textúra starostlivo vyberaná a povrchová úprava aj po rokoch vyzerá tak, akoby bola včera nanesená," vysvetľuje Krzystof pyšne. Takže kostolné dvere spĺňajú svoju ťažkú úlohu dokonalo.
Sú vyrobené z duba a povrchovo upravené systémom Protor firmy ADLER. Základom je Protor- Primo v odtieni Tabak. O optimálnu UV ochranu sa starajú dve vrstvy Aquawood Protor-Base L. Posledná silná ochranná vrstva je z Aquawood Protor-Finish L. Aj pri lepení a osadzovaní stavila firma Bamako iba na tie najkvalitnejšie materiály popredných výrobcov, aby predišla zmenám sfarbenia a aby dvere ustáli záťaž, ktorej budú vystavené.

Takže sú to dvere na roky a možno aj stovky rokov?

© adler-lacke.com