© ADLER
Steny & podlahy

Polycolor 2K SQ - plastové okná nalakované za okamih

Časy, keď boli plastové okná len biele, sú preč. Okná sú dizajnové prvky, ktoré predstavujú zvláštne vizuálne zvýraznenie na fasáde, ale zároveň tiež pôsobivo charakterizujú interiéry. Farebný dizajn môže mať nespočetné krásne efekty - nová farba na plastové okná od firmy ADLER to umožňuje!

Dokonalý povrch

Povrchová úprava Polycolor 2K SQ od spoločnosti ADLER zaujme nielen mnohými možnosťami dizajnu, ale aj radom inovatívnych funkcií: vďaka náteru Polycolor je povrch obzvlášť odolný voči poveternostným podmienkam ako je UV žiarenie, sneh a dážď. Okrem toho sa produkt vyznačuje veľmi dobrou priľnavosťou za mokra, rovnako ako aj odolnosťou proti poškriabaniu a chemickou odolnosťou. To sú všetko predpoklady toho, aby bolo možné zákazníkovi ponúknuť trvalo funkčný a vizuálne príťažlivý povrch okien. Vďaka povrchovej úprave okno zvlášť odpudzuje nečistoty.

Lakovanie okien v krátkom čase

Lakovanie plastových okien nikdy nebolo také jednoduché. Pri jednorazovom lakovaní sa tesnenia, sklady a dokonca aj zvary lakujú ľahko, čím sa eliminuje potreba časovo náročného prepracovania. Počas vývoja produktu sa kládol obzvlášť veľký dôraz na jednoduchú spracovateľnosť: vysoká stabilita, vynikajúca krycia schopnosť, ako aj absencia vonkajších únikových hrán spĺňajú všetky požiadavky.

Kúpte biele okná - splňte všetky požiadavky zákazníkov

Rozsiahly sortiment výrobkov spoločnosti ADLER umožňuje neobmedzené množstvo farebných odtieňov, pomocou systému miešania farieb ADLER│Mix môžu byť tónované všetky odtiene RAL a NCS. Pridaním rôznych štrukturálnych a kovových pást možno dosiahnuť špeciálne efekty a štruktúry - takže výrobcovia okien môžu individuálne reagovať na každú požiadavku zákazníka.

 

Pracovné kroky

 1. © ADLER

  KROK 1: PRÍPRAVA OKNA

  Z okna odlepte všetky odstrániteľné materiály, ako sú fólie, štítky a podobne. Okno z PVC očistite pomocou ADLER Polyactive SB. Dbajte na obzvlášť dôkladné čistenie: podklad musí byť suchý, čistý a odolný. Ďalej je dôležité udržiavať povrch PVC bez deliacich substancií, ako sú tuky, vosky, silikóny atď., ako aj bez prachu. Skontrolujte, či je podklad vhodný na nanášanie! Nechajte čistiaci roztok vypariť sa z okna najmenej 10 minút, a potom ho v priebehu nasledujúcich 50 minút upravte s Polycolor 2K SQ!

 2. © ADLER

  KROK 2: MIEŠANIE

  Zmiešajte lak Polycolor 2K SQ sa zmieša so správnym tvrdidlom v pomere 100:5 (poznámka: odchýlky vedú k poruchám filmu a priľnavosti)!
  Poznámka: Tvrdidlo sa musí za stáleho miešania vmiešať do laku. Počkajte ďalších 10 minút.
  Pozor: Doba spracovateľnosti je 2 hodiny (zvýšená okolitá teplota vedie ku skráteniu doby spracovateľnosti).

 3. © ADLER

  KROK 3: LAKOVANIE

  Potom naplňte svoje zariadenie AirMix zmiešaným dvojzložkovým náterovým materiálom. V tomto príklade sa použila nasledujúca rozprašovacia dýza: otvor 0,011 palca, uhol rozprašovania 30 °.
  Okno lakujte v požadovanej farbe (tu sa použila platinová šedá RAL7036). Z dôvodu optimálnej krycej schopnosti povrchovej úpravy Polycolor 2K SQ musí byť okno natreté iba raz s hrúbkou mokrého filmu 150 μm.

 4. © ADLER

  KROK 4: SUŠENIE

  Okno nechajte dôkladne vysušiť pri izbovej teplote asi 12 hodín, sušenie závisí od podkladu, hrúbky vrstvy, okolitej teploty, výmeny vzduchu a relatívnej vlhkosti.
  Po asi 10 - 15 minútach odplynenia sme sušili okná v halogénovej sušičke. Čas sušenia je asi 1 - 2 hodiny - ale tvrdosť sa dosiahne až po niekoľkých dňoch, pretože stále prebiehajú reakcie zosieťovača.
  Poznámka: V zásade doba sušenia závisí od niekoľkých parametrov a uvedené čísla sú približné. Sušenie závisí od podkladu, hrúbky vrstvy, teploty, výmeny vzduchu a relatívnej vlhkosti. Nízke teploty a/alebo vysoká vlhkosť môžu predĺžiť dobu schnutia.

  Podrobnejšie informácie o spracovaní nájdete v technickom liste!

© adler-lacke.com