DIY - Domáci majstri

Lakovanie lampy s ADLER VariColor

„Pocit loftu“ s ADLER VariColor pre sporovlivých...

Príprava: pracovné miesto prikryte papierom a rozmontujte lampu na jednotlivé diely
Olepte všetko, čo je potreba, páskou
Kábel a lampový záves pri lakovaní zavadzajú. Prázdne krabice tento problém vyriešia a v našom prípade sú aj dobrou oporou.
1. vrstva laku: hladké, priame povrchy môžete valčekovať ...
... obtiažne miesta, napr. okolo kábla, radšej natrite štetcom
2. vrstva laku: prebrúste povrch...
... a lakujte druhý raz.
Perfektný výsledok: pekný kúsok s charakterom "z povaly"

Kto by nesníval o tom, skrášliť si svoj príbytok vysokohodnotným dizajnérskym kúskom? Momentálne sú veľmi moderné veľké lampy, ktoré aj malému bytíku prepožičajú závan loftu. Takéto lampy zvládne každý rozpočet a najlepšie na tom je, že: s ADLER VariColor sa tento jednoduchý kúsok dá upraviť do akéhokoľvek požadovaného odtieňa.  Tento pestrý lak na báze vody je odolný teplote do 100 °C a je naozajstným priľnavostným profíkom. To znamená, že vysoké teploty a už kedysi natreté metalické povrchy nemôžu tento šikovný produkt zastaviť. ADLER Vám ukáže, ako na to:

Pracovné kroky

 1. KROK 1: PRÍPRAVA

  Pracovné miesto dobre prikryte papierom alebo ochrannou fóliou. Lampu demontujte na diely, pokiaľ sa len dá. Záves lampy a kábel chráňte pred neželaným striekancami, takisto aj prechodové miesta - olepením lepiacou páskou.

  Podklad sa za normálnych okolností musí prebrúsiť zrnitosťou 240. Keďže naša lampa už má zrnitý, drsný povrch, tento krok vynecháme a hneď začneme s lakovaním.

 2. KROK 2: PRVÁ VRSTVA LAKU

  ADLER VariColor dobre premiešajte. Ak budete pracovať s valčekom, pretraste vodný lak vo vaničke. Hladké, priame plochy môžete natierať valčekom. Pracujte súvislo a natierajte mokré na mokré. Práve natreté partie nechajte uschnúť v kľude, inak môžu vzniknúť nepekné šmuhy.

 3. Na miesta okolo kábla, alebo závesu sa najlepšie hodí štetec na vodné laky. Prvý náter nechajte schnúť 5 - 6 hodín (v závislosti od teploty a vetrania).  Pracovné náradie umyte pod tečúcou vodou, príp. s troškou mydla.

 4. KROK 3: DRUHÁ VRSTVA LAKU

  Pred druhým náterom povrch opäť jemne prebrúste brúsnym papierom so zrnitosťou 240. Tým zmiznú prípadné šmuhy a iné nerovnomernosti. 

 5. Teraz lampu natrite druhý raz. Tým dosiahnete perfektne krycí výsledok. Opäť nechajte schnúť 5 - 6 hodín.

  ADLER VariColor je veľmi dobré natierateľný lak. Sami budete vidieť, ako hladko a rovnomerne budú povrchy po skončení vyzerať!  

 6. Použité produkty:

© adler-lacke.com