© Infinit s.r.o.
Drevostavby & fasády

Rozprávková wellness oáza

Máte niekedy chuť utiecť do sveta rozprávok, do krajiny ako z Ladových obrázkov, kde nájdete pocit domova, bezpečia a času pokojne plynúceho v súlade s kolobehom života? Tak to pre vás máme tajný tip, ktorý by mohol splniť vaše sny - hotel Sen!

© Infinit s.r.o.
© Infinit s.r.o.
© Infinit s.r.o.
© Infinit s.r.o.
© Infinit s.r.o.

Rozprávka v Ladovom kraji

Nájdete ho v obci Senohraby, ktorá je súčasťou rozprávkového regiónu Ladov kraj, rozkladajúceho sa medzi Prahou a riekou Sázavou. Národný umelec Josef Lada, český maliar, ilustrátor, scénograf a spisovateľ, autor známeho kocúra Mikeša a tiež výtvarného stvárnenia Haškovho dobrého vojaka Švejka, čerpal svoju inšpiráciu z kraja okolo rodných Hrusíc po celý život. A túto malebnú krajinu si vybral tím Infinit pre svoje ďalšie centrum relaxácie a voľného času.

Hotel Sen, ktorý vyzerá ako zámok z rozprávok, svojim hosťom sľubuje pobyt vskutku kráľovský. V štvorhviezdičkovom hoteli zariadenom podľa filozofie Feng Shui nájdete okrem 61 izieb aj gurmánsku reštauráciu, romantickú zámockú záhradu so svadobnou lúkou a nádherný saunový svet.

Magická záhrada

Investor, spoločnosť Infinit, zadala návrh saunového sveta architektom zo sviežeho a originálneho architektonického štúdia Reaktor. Cieľom bolo vytvoriť pri hoteli Sen wellness v štýle tajomnej záhrady za múrom, skutočnú oázu pokoja a odpočinku. Jedným z dôkazov, že sa zámer naozaj vydaril, je, že si záhradu s exteriérovými prvkami majiteľ obľúbil z celého projektu najviac. Niet divu, vstupom do saunového sveta sa vám v záhrade, ktorá ukrýva sedem druhov lákavých saunových klenotov a ochladzovacie jazierko, otvára kúzelný svet relaxácie. V saune, ktorej stenou presvitajú obrysy liečivých bylín, môžete nechať na svoje telo i dušu zapôsobiť vôňu bylinných esencií. Boľavým kĺbom a dýchacím cestám uľaví medová sauna, panoramatická fínska sauna zase ponúka výhľad na priezračné ochladzovacie jazierko. Sadová sauna vás prenesie pod stromy sadov z ladovských rozprávok, v soľnej saune vaše telo vstrebe minerály, ktoré prospejú dýchacím cestám, pokožke aj nervovému systému. Nechýba ani priestranná sauna s kapacitou až 60 osôb, kde po celý deň prebiehajú saunové rituály. A keď si dosýta užijete saunovanie, uvítajú vás relaxačné zóny, tepidárium a fresh bar s čerstvým a zdravým občerstvením.

Kúzelný svet farieb

A to by sme neboli my, aby sme v tej kráse nemali prsty – teda skôr štetce. Ako? Česká rodinná firma Elektrify spolupracuje so štúdiom Reaktor na rôznych projektoch z dreva s atypickými požiadavkami investora už 10 rokov. Práve otvorenosť k rôznym výzvam a nevšedným nápadom zákazníkov, precíznosť, spoľahlivosť, flexibilita, zmysel pre detaily a snaha o spoločné tvorenie toho najlepšieho riešenia sú hlavnými dôvodmi, prečo sa stali obľúbenou a vyhľadávanou firmou v oblasti stavebníctva. A pretože má spoločnosť Elektrify s povrchovou úpravou ADLER už 16-ročné skúsenosti, bol ADLER opäť jasnou voľbou. „Prevetrávanú fasádu z kvalitných smrekovcových dosiek chráni pre dlhodobú odolnosť sivá lazúra Pullex Silverwood v odtieni namiešanom z odtieňov Altgrau a Silber. Na obklady stien baru s smrekovcovými doskami a obkladmi stien s dubovými hranolmi vo vstupných priestoroch bola použitá osvedčená interiérová lazúra Lignovit Interior UV100 s veľmi dobrými aplikačnými vlastnosťami. A na celej realizácii sme pracovali s drevom z Českej republiky.“ hovorí za firmu Elektrify Pavel Dvořáček.

Príjemná atmosféra je dokonalou súhrou všetkých účastníkov projektu vo všetkých jeho fázach. A my si vážime to, že sme mohli celú realizovanú víziu zavŕšiť našimi produktmi šetrnými k životnému prostrediu.

© adler-lacke.com