Ⓒ Copyright 2016 STRAZYNSKI STUDIO
Nábytok

Nadčasovo hodnotná GURMÁNSKA KUCHYŇA

Predstavte si, že dostanete darček; malú, jednoduchú krabičku. Otvorte ju a v nej zažiari jemný šperk. Presne tak to majú zákazníci poľskej spoločnosti Halupczok, keď otvoria dvere do svojej kuchyne. S novým dizajnom „Marrone“ vytvoril Halupczok kuchyňu ako klenotník - z drahých kovov z plechovíc ADLER. Na veľtrhu „Warsaw home“ očarila návštevníkov svojou nádherou.

© STRAZYNSKI Studio

Senzačná

Niet divu, pretože sa zdá, že vystavený kúsok žiari zvnútra von. Jedná sa o gurmánsku kuchyňu v dvojakom zmysle: tu začína luxus nielen v hotovom menu, ale už v samotnej kuchyni: jasné, moderné formy, centrálny kuchynský blok, skrinky od podlahy k stropu, žiadne kľučky, žiadne ozdôbky - a napriek tomu neuveriteľne účinné. Tento okúzľujúci efekt, špeciálne pôsobenie a dizajn v povrchovej úprave: pravý kov! Avšak z cínu. Šéf spoločnosti Adrian Halupczok chcel pre nový model niečo senzačné a našiel ho v efektnom sortimente lakov ADLER. Jeho nadriadený v spoločnosti ADLER Poľska, Wojciech Wodecki, hovorí: Halupczok je lídrom v oblasti kvality a inovácií. Takýto zákazník kladie vysoké nároky. Ak ich dokážete splniť a spoločne nájsť jedinečné riešenie, ako je táto bronzová kuchyňa, bude vás to veľmi tešiť. A takto to vyzerá: čelá sú lakované s ADLER Aqua-Pure-Metal v bronze - povrchová úprava, ktorá sa z 90 % skladá z pravého kovu. Nielenže to vidíte, ale tiež to aj cítite, čo dáva kovovému efektu neporovnateľnú hodnotu. Lesklý vrchný lak Tiropur NG tento efekt podčiarkuje.

Okúzľujúca

Čarovná je aj hra s podkladom. Na zadnej stene boli spracované MDF dosky. Bronzový efekt sa tu vyskytuje na ploche rovnomerne, a vďaka tomu vyzerá stena pokojne a vznešene. Pre kuchynský blok si pán Halupczok vybral živý, mramorovo štruktúrovaný povrch, ktorého všetky strany sa bronzovo lesknú a tým dodáva masívnemu bloku ľahkosť. Že má metalická povrchová úprava okúzľujúci účinok aj na pravom dreve, ukazujú bočné skrinky: tu bol kartáčovaný dub úplne odliaty do bronzu, ktorý spája najkrajšie vlastnosti dreva a kovu do niečoho nového, veľkolepého, ale úplne prirodzeného. Keď je už nový model navrhnutý dizajnérkou Annou Dzierżanowskou nainštalovaný u súkromného zákazníka, vyrába sa ďalších päť objednávok. Nápad s kuchyňou ako šperk sa stal skutočnosťou: vynikajúci, elegantný, efektívny, ale nadčasový!

www.meble-halupczok.pl

© adler-lacke.com