Ⓒ stockani, Festung Hohensalzburg | © stockani, Festung Hohensalzburg
Nábytok

Lesk a sláva

Pevnosť Hohensalzburg sa majestátne týči nad Salzburgom a je viditeľná už z diaľky. Dominantou mesta je najpopulárnejšia rakúska atrakcia mimo Viedne. Každý rok sa viac ako 1,2 milióna návštevníkov inšpiruje jedným z najväčších kompletne zachovaných hradných komplexov v strednej Európe. Samozrejme, takýto highlight si zaslúži aj zodpovedajúce entrée. Stolárstvo Gollackner preto navrhlo novú pokladňu s mimoriadne elegantným povrchom. Nábytok recepcie sa leskne a žiari vďaka mosadznej povrchovej úprave z pravého kovu od spoločnosti ADLER.

© stockani, Festung Hohensalzburg
© stockani, Festung Hohensalzburg
© stockani, Festung Hohensalzburg
© stockani, Festung Hohensalzburg

Kráľovský

Pokladňa sa nachádza v Sperrbogene, pešom vchode do pevnosti, a musí zvládnuť obrovský denný prílev návštevníkov. Na tento účel sú v nadrozmernom „nábytku“ umiestnené dve pracovné stanovištia a prepracovaná technológia pre vstup a výstup. „Na konštrukciu sme lepili izolované panely na báze dreva s vrchnou vrstvou MDF odolnou voči vlhkosti,“ uvádza Paul Gollackner. Pokiaľ ide o dizajn povrchu, vedúci renomovaného salzburského stolárstva a jeho zamestnanci sa inšpirovali existujúcim mosadzným značením – a inovatívny a kreatívny sortiment efektných lakov ADLER prišiel práve včas: „Celý povrch sme upravili vodouriediteľným lakom s efektom pravého kovu ADLER Bluefin Pure-Metal s prídavkom ADLER Aquafix Messing,“ vysvetľuje Gollackner. „Špeciálny vzhľad tomuto povrchu z pravého kovu sme dodali vlastnou technikou brúsenia a následne sme ho zafixovali bezfarebným lakom ADLER Tiropur NG v hodvábne matnom lesku G70.“

Menivý

Zvláštnosťou tohto povrchu je, že v závislosti od denného svetla sa odraz svetla, a tým aj farebný odtieň nábytku, zdanlivo mení. Kassahaus sa tak pri rannej prehliadke v prvých slnečných lúčoch prezentuje v úplne inom šate ako pri večernej prehliadke zámku pri adventnom svetle sviečok – vždy však majestátne a vznešene, ako sa na veľkolepý reprezentačný dom patrí!

© adler-lacke.com