© Studio Kevin Weiß
Nábytok

Jednoduchý dizajn

Všetko sa začína nápadom: potom Kevin Weiß vezme do ruky pero, nakreslí prvé návrhy do poznámkového bloku, načrtne tvary, zaznamená nápady. Kreativita ho poháňa už od detstva.

© Studio Kevin Weiß
© Studio Kevin Weiß
© Studio Kevin Weiß

Jeho túžba po dizajne sa preniesla do remeselnej zručnosti prostredníctvom učňovskej prípravy v tesárskej dielni Baur v Bissingen/Herbrechtingen v Bádensku-Württembersku v Nemecku. Magisterské štúdium v „Školách pre drevo a dizajn“ v Garmisch-Partenkirchene mu prinieslo, patrične, stále pracovné miesto pre kreslenie a navrhovanie. Dnes je tento 28-ročný majster „vedúcim dizajnu“ vo svojej bývalej školiacej spoločnosti, vedie svoje vlastné dizajnérske štúdio KG Design, pravidelne vyhráva ceny a svojimi návrhmi spôsobuje senzáciu na dizajnérskej scéne. A ADLER je pri tom vždy.

To podstatné

„Farba a povrch môjho nábytku sú pre mňa podstatné. Preto som rád, že môžem spolupracovať so spoločnosťou, ako je ADLER,“ zdôrazňuje Weiß. O stolárstvo Baur sa stará obchodný zástupca ADLER Tom Horvat. „Už sme spolu zvládli veľa skvelých projektov,“ vysvetľuje dizajnér, prečo pričuchol k ADLERu aj „súkromne“. Napríklad pri jaseňovom stole „Chaotisch v ružovej farbe“ upravenom moridlom na vodnej báze ADLER Arova Aqua-Colora v RAL 3015 a vrchným náterom ADLER PUR-Antiscratch. Stôl svojimi neobvykle umiestnenými nohami rozbíja klasickú hierarchiu a dáva do popredia individualitu každého jedinca. Biela sa tiež spolieha na pastelové, priateľské odtiene Aqua Colora pre limitovanú edíciu svojej obľúbenej stoličky „Minimum“ pre domácich majstrov: sedák možno ľahko zostaviť z piatich čiastočne farebných panelov z jaseňového dreva bez skrutiek alebo lepidla. Jednoduchosť je štylistickým prvkom, ktorý prechádza tvorbou v bielej farbe: stolička Mahu, ktorá v roku 2019 získala nemeckú cenu za dizajn, zaujme svojim jasným dizajnovým jazykom. Čierna povrchová úprava s ADLER Pigmopur G30 podčiarkuje eleganciu, línie a ľahkosť.

Inšpirovaný

Kuchyňa navrhnutá s ADLER Bluefin Pigmosoft v bielej farbe v machovej tmavozelenej farbe v RAL 6005 je tiež jasná a minimalistická. Na drevené povrchy, ktoré pôsobia čo najprirodzenejšie, však dizajnér rád používa ADLER Aduro Vitea - ako to urobil pri svojom majstrovskom diele, stojacom mieste na prácu. Päť zásuviek uzavretého korpusu z čerešňového dreva ponúka dostatok priestoru: pre nové nápady, ktoré sa určite budú vznášať v kreatívnej mysli majstra tesára a dizajnéra!

© adler-lacke.com