Jednoducho krásne dvere

Interiérové dvere môžu byť oveľa viac než len jednoduchým predelom miestnosti, iba prvkom. „Dvere považujeme za základný dizajnový prvok interiéru,“ hovorí Juliane von Bülow. Je vedúcou marketingu v hamburskej rodinnej firme Brüchert + Kärner, ktorá sa už 40 rokov riadi heslom „krásne dvere“. Ročne sa v dvoch výrobných závodoch v severnom Nemecku vyrobí 18 000 dverí – a to v najvyššej kvalite a nadčasovo elegantnom dizajne.

© Brüchert + Kärner / Paul Gerdes, www.paulgerdes.de
© Brüchert + Kärner / Paul Gerdes, www.paulgerdes.de
© Brüchert + Kärner / Paul Gerdes, www.paulgerdes.de
© Brüchert + Kärner / Paul Gerdes, www.paulgerdes.de

Továreň na dvere

Aby to spoločnosť dosiahla, spolieha sa v štýle „manufaktúry“ predovšetkým na jednu vec: na remeselnú zručnosť svojich 130 zamestnancov. To platí najmä pre oddelenie povrchových úprav, kde sa spracovávajú vodouriediteľné povrchové úpravy ADLER. V striekacej kabíne sa na dvere najskôr dvakrát nanesie základný krycí lak Bluefin Isospeed od ADLER. Potom prichádza na rad vrcholná disciplína, brúsenie: podľa osvedčených zásad sa povrch starostlivo ručne vyhladí, aby sa vytvoril základ pre bezchybný povrch. Ten zaistí krycia farba Bluefin Pigmosoft od spoločnosti ADLER. Tento 2-zložkový krycí lak dodáva dverám elegantný matný povrch príjemný na dotyk a vynikajúcu odolnosť proti poškriabaniu. Okrem toho má lak ďalšiu vlastnosť, ktorá je pre interiérové dvere obzvlášť cenná: vďaka inovatívnemu zloženiu má Bluefin Pigmosoft jedinečnú schopnosť samoregenerácie. Lak je tak výborne chránený proti odtlačkom prstov a vylešteniu a drobné škrabance z povrchu laku zmiznú cez noc – ako mávnutím čarovného prútika.

Voľný výhľad

Pohľad do bytu rodiny Naumannovcov v Hamburgu ukazuje, ako „krásne dvere“ od Brüchert + Kärner harmonicky zapadajú do vysokokvalitného dizajnu obytného priestoru. Tim Naumann, muž s veľkou vášňou a rovnako veľkým porozumením pre interiérový dizajn, je totiž nielen majiteľom, ale vzal do svojich rúk aj celé plánovanie a design svojho domova. Dodržiaval pritom niekoľko zásad: ucelený materiálový koncept v „industriálnom štýle“, zladené farby, ktoré sprostredkujú správnu kombináciu hrejivej atmosféry bývania a elegantnej zdržanlivosti. A čistý výhľad: byt je navrhnutý pozdĺž pohľadových osí, ktoré mu dodávajú hĺbku a miestnosť pôsobí väčšia, než v skutočnosti je. Ústrednú úlohu hrajú interiérové dvere, ktoré boli pre Tima Naumanna veľmi dôležitou záležitosťou. Preto sa rozhodol pre model „Look“ od Brüchert + Kärner, ktorý zaujme svojou puristickou modernosťou. Namiesto kľučiek je dverové krídlo vybavené zapustenou úchytnou lištou. Márne budete hľadať aj puzdro na zámok – namiesto neho sú vo dverách zabudované silné magnety, ktoré slúžia na ich zatváranie. Nenápadný dizajn završujú skryté pánty dverí. Niektoré dvere sú natreté elegantnou bielou, niektoré sýto čiernou farbou: dve výrazné, jasné farby, ktoré sú integrované do celkového obrazu bielymi a sivými tónmi okolitých interiérových stien. Dvere v byte u pána Naumanna sú tak čerešničkou na torte v interiérovom dizajne, kde bol každý jednotlivý detail premyslený, starostlivo naplánovaný a s láskou použitý.

© adler-lacke.com