© Karl Bucher AG / UrsWyss Photography
Nábytok

Expert pre náročných zákazníkov

Vybudovali luxusný apartmán v Trump Tower v New Yorku, riaditeľstvo FIFA v Zürichu a bižutériu v Paríži. Zamestnanci spoločnosti Karl Bucher AG sú vždy blízko. Švajčiarsky umelecký stolár je žiadaný - po celom svete. Spoločnosť si nájde čas aj pre zákazky vo svojej domovine. V poslednej dobe realizoval expert na luxusný dizajn interiéru napr. dva obzvlášť krásne projekty takmer na vlastnom prahu, v idylickej jazernej oblasti centrálneho Švajčiarska. Obe skóre s detailom, ktorému Karl Bucher AG pripisuje osobitný význam: mimoriadne krásny povrchový dizajn s produktmi od firmy ADLER!

© Karl Bucher AG / UrsWyss Photography
© Karl Bucher AG
© Karl Bucher AG
© Karl Bucher AG / UrsWyss Photography

Premyslená reštaurácia pri mori

„Aby sme splnili aj požiadavky na kvalitu a termín v oblasti povrchov, spoliehame sa na know-how a spoľahlivosť Adleru viac ako 15 rokov,“ hovorí Karl Bucher. Jeho otec založil spoločnosť v Goldau v roku 1960, dnes rodinný podnik zamestnáva viac ako 55 ľudí, z toho päť v lakovni. Ernst Tobler, Jessica Steiner, Tony Betschart a Alois Betschart tvoria oddelenie povrchových úprav a od augusta dopĺňa dobre zohratý tím tiež Sivagugan Premachandran ako praktikant v odbore priemyselného lakovania dreva. Spoločne sa kvintet stará o dokonalý povrch pre náročné projekty firmy Bucher, ako je napríklad interiér reštaurácie Fischerstube: dubové drevo, moridlá ADLER a Legnopur boli ingredienciami pre úspešné menu. Zariadenie reštaurácie, ktorá sa nachádza priamo na Lauerzersee, by malo vyzerať veľmi prirodzene, ako obrázok idylického prostredia pred vchodovými dverami: interiérový dizajn so zvlneným stropom vnáša do interiéru reštaurácie motív vody. Použitím rôznych vzorov stropu možno definovať frézovanie a usporiadanie jednotlivých stropných segmentov a dosiahnuť požadovaný účinok. U dubovej dyhy sa zákazníci rozhodli pre variant z hrčami a vďaka moridlu Arova Spritzbeize spoločnosti ADLER sú póry a prírodný vzhľad dreva obzvlášť dokonalé. Teplý odtieň Abruzzo dokonale ladí so šedými dekoratívnymi kameňmi, kožou a čalúnenými povrchmi. Na zvýraznenie prirodzeného povrchu bola povrchová úprava vytvorená pomocou ADLER Legnopur v stupni lesku G10.

Dôstojný golfový klub

Rovnako z duba, s moridlami ADLER a produktom Legnopur tiež Karl Bucher AG nedávno navrhol celý interiér golfového klubu Meggen. Tu však vznikol úplne iný, elegantne moderný vzhľad: pre recepciu, šatňu a reštaurácie, vrátane baru, schodiska a izieb pre hostí bola použitá dubová dyha. Tím Karla Buchera ju najprv ručne ľahko okartáčoval a potom ju namorili Arova Rustica v odtieni Lombardei. Tmavý, šedo-hnedý oditeň a jednoduchý, decentný dizajn vytvára nezvyčajne a štýlovo pôsobiace izby. Aby drevené povrchy vydržali každodenné použitie, boli prelakované ADLER Legnopur v stupni lesku G30. Hostia sú nadšení elegantným prostredím. Našťastie pre švajčiarskych krajanov a krajanky, ktorí nemajú spoločnosť Karl Bucher AG ďaleko!

www.karlbucher.ch

© adler-lacke.com