© Tischlerei Warum / Sam Strauss
Nábytok

Estetické pracovisko

Zvláštnosť, ktorá bola len nedávno zosmiešňovaná, dnes už normálna: práca na home-office je novou realitou života.

© Tischlerei Warum / Sam Strauss
© Tischlerei Warum / Sam Strauss
© Tischlerei Warum / Sam Strauss

Ale realita je taká, že to väčšinou nevyzerá ako miesto, ktorého fotku by človek zverejnil na Instagrame. Bežný občan sa namiesto elegantného leňošenia v podkroví s výhľadom na jazero krčí za príliš malým kuchynským stolom. Namiesto dobre organizovanej odkladacej skrinky sú pracovné dokumenty naskladané na gauči v obývačke. Väčšina pracovníkov na home-office môže o vlastnej kancelárii len snívať - ​​veď kto na to má priestor? Toto všetko mi prišlo na um, keď majster tesár Paul Warum mal počas prvého lockdownu čas premýšľať o budúcnosti pracovného sveta.

Prečo nie?

Kreatívny Korutan si v súlade so svojim menom (nem. Warum - prečo) položil niekoľko otázok: Prečo nenavrhnúť pracovisko ako vznešený živý prvok? Prečo šikovne nevyužiť priestor, ktorý je bežne k dispozícii na stene? Prečo niečo neskryť, aby sa to mohlo ukázať v správnu chvíľu? Odpovede dával najskôr na počítači a neskôr so svojim tímom na workshope v Radenthein Form. Elegantný tvar. Pretože to, čo na prvý pohľad vyzerá takmer ako sochárske umelecké dielo, sa ukáže ako perfektne zorganizovaná a navrhnutá domáca kancelária.

Evolúcia v dreve

Paul Warum nazýva svoj výtvor „EV/OOD“, pre ktorý ďalej rozvinul ustálený model „počítačovej skrinky“ do výrazného nástenného objektu: centrálne telo pozostáva z výklopnej dosky stola, za ktorou sa môžu skryť laptop a šanóny. Magnetickú zadnú stenu je možné použiť ako nástenku na dokumenty. Horná časť tela s dvoma dvierkami a klopou, spodná s dvoma zásuvkami ponúka dostatočný úložný priestor na knihy, dokumenty a písacie potreby. Paul Warum postavil prototyp z MDF a dyhy z divého duba - MDF je nalakovaná produktom ADLER Pigmopur čierna a dub elegantným, matným ADLER Aduro Vento G10. Podľa požiadaviek zákazníka sú však možné aj iné kombinácie materiálov a farieb. A veľkosť je možné individuálne prispôsobiť okolnostiam - pre dokonalý home-office so štýlom a funkciou!

http://www.tischlerei-warum.com/

© adler-lacke.com