© Ott Architekten

Čisto prírodný

Prečo ľudia trávia dovolenku v Alpách? Je to príroda, čo ich priťahuje! Upokojujúca hlboká zeleň lesov, krištáľovo čisté horské jazerá, vôňa dreva, kvetov a tráv. Alebo sneh v zime. Bez ohľadu na ročné obdobie: Ak ste v krásnom prostredí a prišli ste za tým účelom z ďaleka, chcete si to užiť 24 hodín denne. Nielen na výletoch, ale aj keď sa vrátite z pešej túry alebo zjazdovky. Alebo keď sa ukladáte na spánok v útulnej spálni. Alebo keď sa chcete ráno posilniť pri bohato prestretom raňajkovom stole, plní očakávania na ďalší deň na horách. Preto bolo pre Ott Architekten obzvlášť dôležité vniesť do obytného priestoru osem prázdninových apartmánov v Bad Kleinkirchheim prírodu: za použitia lokálnych materiálov a so striedmym dizajnom. A samozrejme s voľbou vhodnej povrchovej úpravy, ktorá s produktmi od ADLER vyzerá skutočne prirodzene.

© Ott Architekten
© Ott Architekten
© Ott Architekten
© Ott Architekten
© Ott Architekten
© Ott Architekten

Teplé zemité tóny

Korutánske pohorie Nockberge priamo pod horou Mont Blanc. Nádherné svetlé smrekové drevo, ktoré dominuje celému interiéru prázdninového apartmánu, bolo dokončené lazúrou do interiéru proti žltnutiu dreva ADLER Lignovit Interior UV 100 v odtieni Mont Blanc. Inšpirovaný týmto zasneženým pohorím dodáva drevu belavý vzhľad bez toho, aby sme sa báli jeho žltnutia. Steny a stropy z masívneho dreva natreli touto profesionálnou lazúrou maliari zo spoločnosti Malerei Ebner z mesta Spittal an der Drau. „Okamžite sme súhlasili s návrhom klienta, pretože už desiatky rokov používame vysokokvalitné farby, laky a lazúry od ADLER,“ zdôrazňuje junior šéf Peter Ebner. Viac namáhané miesta, ako sú interiérové a vchodové dvere, výklenky sedacieho okna, postele, písacie stoly a schodiskové stupne, boli vyrobené stolárskou dielňou Inform a nalakované vodouriediteľným bezfarebným lakom ADLER Bluefin Resist. Spoločnosť Rieder zo Zillertalu potom vyrobila drevo-hliníkové okná, ktorých vnútornú časť nalakovala profesionálnou lazúrou na okná ADLER Aquawood Finapro 20, ktorá tiež patrí do ekologického produktového radu ADLER green. Všetky vstavané interiérové dvere boli navrhnuté stolárskou Inform tak, aby ladili s kuchynským kútom, ktorý bol upravený profesionálnou farbou ADLER Aduro Pigmocolor 4in1 vo sviežom sivozelenom odtieni.

Výrazný dub

V spoločnej pivnici Bio.Design. Apartmánov sa za masívnymi dubovými dverami, vyrobenými opäť stolárstvom Inform a olejovanými farebným olejom na drevo ADLER Legno-Color vo svetlohnedom odtieni a bezfarebným olejom ADLER Legno-Öl, nachádza posilňovňa, vitamínový bar a sauna, ktoré priamo vyzývajú k športovému alebo relaxačnému spoločenskému vyžitiu. Tento korutánsky výrobca kvalitného interiérového vybavenia potom upravil aj tu umiestnený dubový vstavaný nábytok produktmi od ADLER v odtieni svetlohnedého duba.

Tieto nové prázdninové apartmány tak už teraz čakajú na svojich prvých hostí. S alpskou atmosférou bez zbytočných príkras: tiché, čisté, harmonické a jednoducho dokonalé – rovnako ako príroda sama!

© adler-lacke.com