© Relish Brothers AG
Nábytok

ADLER valcuje s gitarami od firmy Relish

Malý start-up vyrába v strednom Švajčiarsku inovatívne elektrické gitary pre svetové hviezdy

© Relish Brothers AG
© Relish Brothers AG
© Relish Brothers AG
© Relish Brothers AG

V srdci stredného Švajčiarska, v Sempachu, Lucerne, kde by ste to najmenej očakávali, je veľký Rock doma: malý začínajúci podnik s názvom Relish Brothers AG vyrába inovatívne elektrické gitary pre svetové hviezdy - od Phila Campbella zo skupiny Motörhead po Lionela Louekeho zo skupiny Herbieho Hancocka. Od roku 2013 sa z Relish Brothers dostalo do rockového sveta okolo 1100 elektrických gitár. Čo je na týchto gitarách zvláštne? Ich revolučný dizajn, ktorý im dodáva jedinečný zvuk.

Inovatívna konštrukcia

Relish založili dvaja gitaroví nadšenci Pirmin Giger a Silvan Küng, ktorí dnes vedú spoločnosť. Ich presvedčenie: trh sofistikovaných elektrických gitár volá po inováciách. „Elektrické gitary sa už 60 rokov vyrábajú prakticky rovnakým spôsobom: výrezy pre elektroniku sa vyfrézujú do masívneho dreva, krk sa pripevní a gitara je hotová,“  hovorí Küng. Na druhej strane si mladí podnikatelia stanovili za cieľ dosiahnuť kvalitnejší výstup so širokým zvukovým spektrom prostredníctvom úplne novej štruktúry: srdcom nástroja je hliníkový rám, ktorý zaručuje maximálnu presnosť. Telo je vyrobené z dyhy z masívneho dreva. Krk gitary je vyrobený z javora, hmatník z bambusu - to dodáva gitare stabilitu a ľahkosť súčasne. Relish gitary sú jedinečné nielen vďaka špecifickému dizajnu, ale v dizajne nástrojov je aj veľa know-how - zabezpečené tromi patentmi. S odnímateľným zadným krytom sa snímače môžu meniť v priebehu niekoľkých sekúnd, čím sa zmení zvuk gitary.

Ušľachtilé povrchy

Aj keď gitary sa vyrábajú na celom svete, na „Relish“ je veľmi dôležité to, že sú „Swiss made“ - vyrobené vo Švajčiarsku. So svojou precíznosťou a dokonalosťou definujú každý detail. Platí to aj pre povrchovú úpravu, pretože spoločnosť Relish používa laky od spoločnosti ADLER. „Hľadali sme nový, vysoko transparentný plnič a pretože niektorí z nás už mali s produktmi ADLER dobré skúsenosti, značka ADLER bola pre nás prvou voľbou,“ uvádza Küng. Prvé testy s ADLER PUR-Füllgrund HT toto rozhodnutie potvrdili: základný náter vyplní póry dreva veľmi rýchlo, takže je možné vytvoriť kvalitnú konštrukciu len s niekoľkými vrstvami a povrch sa rýchlo uzavrie. Relish si chváli rakúsku kvalitu náterov nielen pri základnom náteri, ale aj pri vrchnom náteri. „V ADLERi sme našli partnera, kde môžeme získať všetko z jedného zdroja, od moridiel, cez vysoký lesk až po efektné nátery. Okrem toho vďaka ADLERu teraz používame jediné riedidlo a tužidlo pre všetky naše výrobky, čo značne uľahčuje našu prácu."

Dokonalý zvuk

Kvalita od krku po telo, od povrchu po elektroniku: Relish Brothers nerobia veci polovičato. A hudobníci to oceňujú. Gitaristi dostali jeden z najväčších komplimentov od gitaristu Phila Campbella z britskej rockovej skupiny Motörhead: „Táto gitara je jednoducho dokonalá a veľmi inšpirujúca“ - čo viac dodať?

www.relish.swiss

© adler-lacke.com