Zušľachtite drevo ako profesionáli: ADLER Innenlasur UV 100 je teraz k dispozícii aj v obľúbených architektonických tónoch

Drevo je stavebným materiálom budúcnosti - a je to vidieť: s pokrokmi v drevených konštrukciách sa priznané drevené povrchy v interiéri tešia stále väčšej obľube.
11. 6. 2021

Dokazuje to každý, kto vsádza na drevo. Pretože s udržateľnou surovinou šetrnou k životnému prostrediu možno vytvoriť obzvlášť krásnu atmosféru. Zvlášť keď svetlé drevo svetlým aj zostane. Preto architekti a odborníci na drevené konštrukcie radi používajú interiérovú lazúru Lignovit Interior UV 100 od spoločnosti ADLER: náter na vodnej báze chráni prvky na stenách i strope z mäkkého dreva pred zožltnutím. Elegantný, prirodzený vzhľad je zachovaný a dokonca aj zvýraznený!

Daj mi hory

Či už ide o škôlky alebo obytné budovy, kancelárske budovy alebo výstavné haly: známe architektonické kancelárie v strednej Európe sa spoliehajú na belavý náter ADLER so sľubnými názvami farebných odtieňov ako „Großglockner“, „Zugspitze“ alebo „Mont Blanc“. A domáci kutilovia teraz môžu urobiť to isté: pretože ADLER teraz tiež ponúka obľúbené tóny pre svoj náprotivok pre domácich majstrov ADLER Innenlasur UV 100. Odteraz môžu kutilovia nasledovať príklad európskych špičiek v drevených konštrukciách. Napríklad renomovaná berlínska kancelária pre architektúru a strojárstvo schäferwenninger projekt gmbh: na svoj vlajkový projekt drevenej rezidenčnej budovy vo Ferrastrasse získal generálny riaditeľ Olaf Schäfer od spoločnosti ADLER na smrekové steny iba špičkovú kvalitu!

Ekologické a udržateľné

„Hľadali sme náter na drevené steny a stropy v trojpodlažnom bytovom dome, ktorý bol postavený ako konštrukcia z čistého dreva,“ vysvetľuje klient. Prirodzený charakter svetlého mäkkého dreva by mal byť chránený a zdôraznený. „Prichádza do úvahy iba ADLER,“ odporučila spoločnosť zaoberajúca sa stavbou dreva, aby si okamžite vybrala produkt od odborníka na povrchovú úpravu zo vzdialeného Tirolska. Odporúčaná lazúra Lignovit Interior UV 100 bola po celý čas presvedčivá - pretože plne vyhovovala holistickému prístupu spoločnosti Schäfer k ekologickému stavaniu a udržateľnému používaniu: „Chceli sme do interiéru používať iba udržateľné materiály šetrné k životnému prostrediu,“ zdôrazňuje. Náter na vodnej báze na drevo z produktovej rady ADLER green, ktorý bol ocenený rakúskou environmentálnou značkou, naplno spĺňa túto požiadavku: Vyrába sa s minimálnou ekologickou stopou a bez prísad, ktoré sú škodlivé pre životné prostredie alebo zdravie. Týmto spôsobom podporuje zdravú klímu v interiéri. Okrem toho náter zaisťuje dlhšiu životnosť drevených prvkov - faktor udržateľnosti, ktorý by nemal byť podceňovaný!

Z Tirolska do Berlína

Tím schäferwenniger teda obratom ruky zabezpečil šaržu v odtieni jedľa a nechal ju naniesť maliarom - s veľkým úspechom: nájomníci v piatich jednotkách na predmestí Berlína Blankenfelde-Mahlow sú nadšení skvelým vzhľadom, pocitom a kvalitou života. Architektonická kancelária bude preto pravdepodobne tiež v budúcnosti myslieť na vynikajúce tirolské nátery pre projekty drevených konštrukcií. Rovnako ako teraz môžu kutilovia: pretože Innenlasur UV 100, ktorá je určená pre domácich majstrov, spĺňa nielen rovnaké kritériá bezpečnosti, udržateľnosti a ochrany životného prostredia, ale teraz je dostupná aj v trendových odtieňoch: lazúra na drevo môže byť natónovaná do akejkoľvek farby pomocou miešacieho systému Color4You - tiež v obľúbených architektonických tónoch! Svetlé farby sú prezentované na farebných vzorníkoch. Fanúšikovia domáceho majstrovania sú pripravení na ďalšie natieranie alebo realizáciu vlastných dizajnových snov!

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 630 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 21 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com