Vždy pripravení: Veľké hasičské cvičenie v továrni ADLER

Poplach! Na miesto okamžite vyrážajú hasičské vozidlá. Hasiči vtrhnú do závodu ADLER, rozvedú hadice a rozdajú pokyny.
19. 5. 2022

Ale nebojte sa: to, čo sa stane v stredu 25. mája 2022 od 19 hodiny v továrni vo Schwazi, nie je skutočná katastrofa. Naopak: pohotovostné služby a tím ADLER sa starajú o to, aby k nej najlepšie nikdy nedošlo! Nacvičujú dokonalú interakciu, aby boli pripravení na všetky možné situácie.

Požiar & zaistenie kontajnera

ADLER pravidelne pozýva miestne pohotovostné služby na cvičenie v areáli závodu. Veď úzka spolupráca s hasičmi a záchranármi má pre firmu, ktorá spracováva aj rizikové látky z hľadiska požiaru, obrovský význam! „Sme preto radi, že sa 25. mája uskutoční rozsiahle cvičenie v areáli nášho nového výškového skladu a novej výrobnej budovy vo Schwazi,“ zdôrazňuje hovorca spoločnosti Claudia M. Berghoferová. Je pochopiteľné, že pohotovostné služby by mali poznať každý kút nedávno pridaných výrobných plôch ako svoje topánky, aby boli schopné rýchlo a správne reagovať na akékoľvek mimoriadne udalosti. Ak je napríklad nutné zaistiť poškodený kontajner alebo cez všetky komplexné preventívne opatrenia dôjde k mimoriadnej udalosti a požiaru: tieto scenáre cvičenia musí zvládnuť deväť zúčastnených hasičských jednotiek. Perfektná tímová práca je na dennom poriadku – počnúc zásobovaním vodou na hasenie cez areál továrne až po komunikáciu a rozdelenie úloh.

25 vozidiel, 175 pomocníkov

Okrem mestského hasičského zboru Schwaz, ktorý scenár pripravil spoločne s bezpečnostným oddelením ADLER a podnikovým hasičským zborom Tyrolit, sa zúčastnia cvičenia zbory dobrovoľných hasičov z okolitých obcí Stans, Vomp, Vomperbach, Pill, Weer, Terfens, Weerberg a tiež Červený k. „V areáli továrne očakávame okolo 25 vozidiel a 175 mužov a žien. Cvičenie potrvá zhruba do 21:00,“ informuje prevádzkový technik ADLER Simon Mair – aby obyvatelia a okoloidúci nemali obavy z „príliš dlhej prevádzky“. Ako poďakovanie za nasadenie všetkých zúčastnených potom ADLER pozýva všetkých zúčastnených na príjemné posedenie pri spoločnej večeri.

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 670 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com