Výkonná nanášacia technika

Zákaznícky servis je u popredného rakúskeho výrobcu farieb ADLER najvyššou prioritou. Zákazníci ADLER dostávajú nielen najlepšiu kvalitu produktov, ale aj praktickú podporu pre celý proces lakovania.
8. 3. 2022

Pre ešte lepšie služby ADLER rozšíril svoje kompetenčné centrum aplikačnej techniky pre oblasť okien a pridal výkonný striekací robot. Vďaka tomu získala technológia nanášania okien kompletnú lakovaciu linku podľa najmodernejšieho priemyselného štandardu, ktorá ponúka veľký priestor na testovanie výrobkov, zákaznícke skúšky a školenia.

Všestranné a flexibilné

Jednou zo silných stránok striekacieho robota od talianskeho výrobcu Finiture je jeho univerzálnosť. Matthias Stötzel, vedúci aplikačnej technológie pre okenné a stavebné laky v spoločnosti ADLER, vysvetľuje: „Na robote sú namontované dve pištole, ktoré je možné použiť na lakovanie systémom Airless alebo Airmix. Za týmto účelom je robot pripojený k elektrostatickému systému, ktorý sa v prípade potreby aktivuje. Týmto spôsobom môžeme simulovať širokú škálu procesov.“ Predtým, než je okno dopravené do striekacej kabíny pomocou dopravníkového systému, je naskenované a je vypočítaný optimálny proces lakovania. Vďaka svojej vysokej mobilite dokáže robot efektívne a rýchlo lakovať aj veľmi zložité tvary. Systém navyše boduje užívateľsky prívetivým, intuitívnym ovládaním a bezproblémovou integráciou do existujúcej lakovacej linky so systémom prietokového lakovania a sušičkou. Matthias Stötzel zdôrazňuje: „Vďaka skvelej spolupráci s rôznymi oddeleniami v našej spoločnosti a kompetentnej podpore zo strany výrobcu Finiture sme boli schopní nainštalovať systém viac-menej za stálej prevádzky a prvé testy vykonať už po niekoľkých dňoch."

Najmodernejšie technológie

S moderným lakovacím robotom rozširuje ADLER svoj sortiment v oblasti povrchovej úpravy okien. Dr. Albert Rössler, vedúci výskumu a vývoja, vysvetľuje: „S našou aplikačnou technológiou pokrývame extrémne širokú škálu úloh. Radíme zákazníkom, ktorí uvažujú o kúpe podobného systému. Vykonávame zákaznícke testy, aby sme určili optimálny proces lakovania pre konkrétnu úlohu. Vlastné produkty testujeme v prevádzkových podmienkach. A v neposlednom rade ponúkame aj školenia pre našich zákazníkov a zamestnancov. S naším novým lakovacím robotom môžeme všetky tieto úlohy vykonávať pomocou najmodernejších technológií a ponúknuť našim zákazníkom ešte lepšie služby.“

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 670 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com