Všetko, len nie povrchné: silná účasť spoločnosti ADLER na veľtrhu BAU

Architekti a výrobcovia okien, stolári a tesári, maliari a majstri: tohtoročný veľtrh BAU v Mníchove opäť prilákal rozmanité publikum. Tí všetci našli na stánku spoločnosti ADLER to, čo hľadali – pretože popredný rakúsky výrobca náterových hmôt ponúka inovatívne a udržateľné riešenia pre každú potrebu povrchovej úpravy v domácnosti.
5. 5. 2023

„Z lásky k prírode“: popredný rakúsky výrobca náterových hmôt sa s týmto mottom veľtrhu trafil do čierneho. Pretože veľkou témou tohtoročného veľtrhu boli udržateľné stavebné materiály – a pokiaľ ide o farby a laky šetrné k životnému prostrediu, ADLER nemožno vynechať. „Mnoho spracovateľov dreva uvažuje o prechode na vodouriediteľné povrchové úpravy a oceňuje naše skúsenosti a odborné znalosti v tejto oblasti,“ hovorí Andreas Fischbacher, vedúci predaja spoločnosti ADLER pre južné Nemecko, ktorý bol spolu so svojím tímom potešený veľkým počtom návštevníkov stánku a mnohými dobrými diskusiami. „O vodouriediteľných povrchových úpravách stále ešte panujú určité predsudky, ale tie sa dajú v diskusiách rýchlo rozptýliť – napríklad o bezpečnosti práce, spracovaní alebo kvalite povrchu. A keď sa potom spoločne pozrieme na naše vzorové povrchy, návštevníci sú nakoniec presvedčení a nadšení z kvalitných povrchov, ktoré sú s modernými vodouriediteľnými povrchovými úpravami možné!"

Inovatívne technológie

Okrem ekologického radu pre všetky povrchy v celom dome, ADLER zabodoval inovatívnymi novinkami. Na stánku bolo možné prvýkrát obdivovať napríklad technológiu CrystalClear, ktorá umožňuje doposiaľ nepoznanú prirodzenosť v povrhcovej úprave okien a vchodových dverí pri súčasne účinnej ochrane proti UV žiareniu. „Pre čo najprirodzenejší vzhľad povrchu sa okná a dvere v praxi často olejujú – so známymi nevýhodami z hľadiska odolnosti povrchu. Technológia CrystalClear naproti tomu kombinuje maximálnu prirodzenosť so spoľahlivou ochranou pred poveternostnými vplyvmi a svetlom,“ vysvetľuje Fischbacher. Tesárov a výrobcov drevostavieb zaujal nový protipožiarny náter Pyrolan Expand, ktorý je okrem vynikajúcej triedy požiarnej ochrany (B-S1, D0) tiež mimoriadne ľahko spracovateľný. A ďalej ADLER priniesol nový izolačný základný náter na drevo Aqua-Isoprimer CT PRO, ktorý vďaka inovatívnej katiónovej technológii dosahuje nebývalý izolačný účinok.

Kompetentné poradenstvo

„Naše srdce bije pre drevo,“ znie motto spoločnosti ADLER, a to bolo zrejmé aj zo stánku na BAU. Prírodné a útulné zariadenie stánku bolo u návštevníkov rovnako obľúbené ako priateľské prijatie veľtržným tímom, ktoré zaručovalo odborné poradenstvo pre odborných návštevníkov zo všetkých odvetví. Andreas Fischbacher sa na dni veľtrhu obzerá spokojne a s veľkým nadšením pre nadchádzajúce týždne: „Už sme dohodli početné schôdzky pre ďalšie diskusie a ukážky a tešíme sa, že pre ekologické a inovatívne kvalitné výrobky ADLER nadchneme mnoho nových zákazníkov!"

ADLER – V našich žilách prúdi farba

S približne 720 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com