Udržateľné nátery v každej farbe: ADLER na výstave architect@work

Úspešne uskutočnený veľtrh - to je v roku 2020 poznačenom koronou vzácnosť. S komplexným bezpečnostným konceptom sa koncom októbra mohol vo Viedni konať architektonický veľtrh architect@work. Popredný rakúsky výrobca farieb tiež využil príležitosť a predstavil obchodným návštevníkom kompletnú škálu udržateľných riešení náterov.
16. 11. 2020

Dobré pre drevo - dobré pre životné prostredie

Od oknien po fasádu: vysokokvalitné nátery spoločnosti ADLER sú dobré nielen pre drevo, ale aj pre životné prostredie. S interiérovou lazúrou Lignovit Interior UV100, ktorá nesie rakúsku environmentálnu značku, udržateľným olejom na drevo Pullex Aqua-Terra alebo lakom na okná Aquawood Nativa, ponúka ADLER správny náter pre každú oblasť použitia. A s novou službou ADLER Color Synergy je teraz možné farebne zladiť všetky povrchy - v každej farbe, v každom stupni lesku a na každom podklade. Takto ADLER zaisťuje inovatívny dizajn a farebnú harmóniu okolo domu.

Presvedčivý balík

Týmto celkovým balíkom presvedčil ADLER aj obchodných návštevníkov vo Viedni: „Samozrejme to nebol veľtrh ako obvykle - počet návštevníkov bol nižší, rúška a dezinfekčné prostriedky boli všadeprítomné," hovorí architektonický konzultant ADLER Manfred Höfurthner. Ale naša bilancia je jednoznačne pozitívna: podarilo sa nám viesť veľa dobrých diskusií a nadviazať zaujímavé kontakty. Najmä v súčasnej situácii je veľká potreba nových nápadov a vstupov a naše zameranie na udržateľné povrchové úpravy a individuálne služby boli prijaté vynikajúco.

ADLER  V našich žilách prúdi farba

So 620 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, dodnes rodinný podnik, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 18 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwaze a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 25 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com