Trvalo udržateľná ochrana drevených okien

Je veľa dôvodov prečo si vybrať drevené okná: drevo je zdravé a priateľské k životnému prostrediu, má dlhú životnosť, mnoho tvárí, jedinečný charakter a v príbytku zabezpečí prirodzenú klímu. A s povrchovou úpravou ADLER sú drevené okná zároveň perfektne chránené pred vetrom a poveternosťou. Najnovšou vychytávkou z dielne ADLER je Aquawood InterCare SH, prvá samoregeneračná povrchová úprava okien.
29. 6. 2018

Kvalita

Základom tejto inovácie je viackrát ocenená a patentovaná SH-Technology© od firmy ADLER: lak obsahuje mikrokapsuly, ktoré sú naplnené transparentnou tužiacou reagenčnou tekutinou. V prípade poškodenia lakovej vrstvy, napr. z dôvodu poškriabania alebo krupobitia, kapsuly praskajú, tekutina vytečie a v mieste poškodenia povrch uzavrie. Týmto spôsobom dôjde k zabráneniu preniknutiu vody alebo vlhkosti do dreva a následnému poškodeniu, napr. v podobe vyplavenia trieslovín, tvorbe bublín alebo odlupovaniu lazúry.

Inovácia

Dlhoročnou výskumnou prácou vývojári z laboratórií ADLER priviedli túto základnú technológiu takmer k dokonalosti produktu. Krycia medzivrstva Aquawood InterCare SH® vám zabezpečí nielen spoľahlivú izoláciu a plnivosť, ale zároveň predĺži životnosť drevených okien a znižuje frekvenciu ošetrovania a renovácie okien. „S Aquawood InterCare SH ponúkame jedinečný kvalitný produkt, ktorý výrobcom okien a ich zákazníkom prináša skutočnú pridanú hodnotu," vysvetľuje Richard Mölk, vedúci predaja v oblasti okien. Predtým ako budú výrobcovia okien túto medzivrstvu aplikovať, odporúča obrátiť sa na skúsených technikov z radov ADLER: „Aby sme dosiahli efektívny proces a optimálne výsledky, je potrebné zohľadniť určité špecifiká. Z tohto dôvodu sme vypracovali okrem iného presné odporúčania pre šírku lúča, vŕtanie trysky a typu materiálového filtra. Okrem toho je nutné zdôrazniť, že v tomto prípade odpadá inak povinné brúsenie medzivrstvy.“ Tým dosiahneme 3-vrstvový systém v kombinácii so základom Aquawood TIG HighRes a vrchnou vrstvou Aquawood Spritzlack XT garantujeme vysokohodnotnú a odolnú plochu.

Servis

K prvým výrobcom okien, ktorí stavili na samoliečebnú povrchovú ochranu okien, patrí aj Schreinerei Schnaubelt z Rugendorfu. Produkt Aquawood InterCare SH® použili aj pri oprave radnice v ochrannom pásme v mestečku Bad Berneck. „Tento produkt vnímam ako míľnik v povrchovej úprave okien," hovorí junior šéf Franz Schaubelt. „Mnohí zákazníci sú totiž voči dreveným oknám skeptickí z dôvodu toho, že sa obávajú ich krátkej životnosti. S Aquawood InterCare SH® im ale teraz môžeme ponúknuť povrchovú úpravu, ktorá garantuje dlhodobú ochranu pri minimálnej starostlivosti a nutnosti renovovať."

© adler-lacke.com