Tirolsko v srdci, Tirolsko v záhrade

Zostať doma: Walter Sinning nepovažuje nemožnosť cestovať, kvôli koronavírusu, za tak ťažkú. Ak nemôže ísť do Tirolska, privedie Tirolsko do svojej záhrady. Do nemeckého Ingelheimu nad Rýnom, necelých šesť hodín jazdy autom zo srdca Álp. Známy tirolský milovník na to myslel ešte predtým, ako vírus zabránil akémukoľvek cestovaniu. V záhrade za svoju tesársku dielňou postavil hlavný šéf tesárskej dielne Sinning skutočnú tirolskú chatu. So zvonicou a izbou z borovice, pásikavými závesmi a alkoholickým barom. A samozrejme vrátane náterov od spoločnosti ADLER, starého tirolského výrobcu lakov.
23. 11. 2020

Druhý domov

Moja žena a ja sme vždy boli veľkými fanúšikmi Tirolska, hovorí majster tesár. Už 40 rokov sa pár pravidelne venuje lyžovaniu a pešej turistike v Alpách a cíti sa obzvlášť dobre a ako doma v rustikálnych chatách, hlavne v oblasti Kitzbühelu. Walter Sinning sa preto inšpiroval štýlom tohto regiónu, keď sa pred niekoľkými rokmi pustil do veľmi zvláštneho projektu: Postupne sa dostávam do dôchodkového veku, preto som si chcel vytvoriť útočisko, prezrádza. A takmer ľahostajne zmieňuje, že viac ako rok staval všetko sám, všetko ručne - od základových múrov po vstupné dvere, od strešnej konštrukcie až po láskyplne vyrezávané vnútorné vybavenie. Vyrobené samozrejme z borovice. Sinning vylepšil zariadenie interiéru s Legno Zirbenöl od ADLERu. Dvere vzniknú s Pullex Silverwood a lazúra Pullex 3in1-Lasur dodáva vonkajším trámom dôstojnú dubovú farbu. Iba ADLER môže získať skutočného tirolského fanúšika. Alebo?

Presvedčený

Cesta Adleru, aby sa stal dvorným dodávateľom pre stolárstvo Sinning, nebola tak jednoduchá: Pred šiestimi alebo siedmimi rokmi nás navštívil zástupca spoločnosti ADLER. Okamžite ma to zaujalo, pretože Tirolsko milujem, ale môj syn Jörg bol skeptický,“ hovorí s úsmevom senior manager Walter Sinning. Viete, ako to je: mladí nechcú nič meniť, dodáva so smiechom. Až vtedy, keď sa vyskytol problém s náterom, mohol otec navrhnúť konkrétne: Ale ADLER má niečo také. Mal pravdu. Externá podpora sa veľmi snažila, problém bol vyriešený, projekt bol dokončený k plnej spokojnosti všetkých zúčastnených - a junior sa nakoniec presvedčil. Od tej doby používa spoločnosť Sinning na svoje diela takmer iba laky ADLER. Aj na prestížnych projektoch, s ktorými tradičná spoločnosť boduje v oblasti Rýn-Mohan: napríklad podľa úspešného futbalového trénera Jürgena Kloppa pochádza najkrajšia kabína Nemecka, posvätná prezliekareň FSV Mainz 05, zo spoločnosti Sinning-Handen. A ZDF sa tiež opakovane spolieha na podporu rodinného podniku v Ingelheime. Kedy si bude môcť dopriať svoju vášeň pre Tirolsko naživo, je stále vo hviezdach - ale do tej doby si Walter Sinning vytvoril pôsobivú náhradu.

www.schreinerei-sinning.de

© adler-lacke.com