Systematické zosivenie:
ADLER Platinum udáva tón v drevostavbách

Moderné drevené konštrukcie a striebristo-sivé fasády patria k sebe rovnako ako strom a jeho kôra. Už dlhé roky sú neoddeliteľnou súčasťou dnešnej architektúry. Rakúsky odborník na povrchovú úpravu dreva ADLER je priekopníkom v tejto technológii povrchovej úpravy a priniesol na trh prvú a najobľúbenejšiu lazúru Pullex Silverwood. Po 20 rokoch skúseností majú teraz strieborné a šedé bezúdržbové nátery ADLER svoj systém - a tým je ADLER Platinum.
12. 12. 2018

Vznešená patina na večnosť

Či už ide o súkromného staviteľa domu, stolárstvo alebo priemyselnú výrobu, bez ohľadu na druh dreva, jeho opracovanie (hrubo rezané, hobľované alebo brúsené drevo), a to, či je potrebný systém na báze vody alebo rozpúšťadiel: systém ADLER Platinum poskytuje farebnú stálosť na každej budove. Výsledok: vždy lesklý, vždy pravidelný a zaručene bezúdržbový. Pretože genialita predbežného šednutia je, že chráni drevo, ale nezastaví prirodzený proces šednutia, predvída a zjednocuje. Nanesená patina sa rovnomerne premení na prírodnú patinu. To dáva architektom prvok návrhu, ktorý spája prirodzenosť a predvídateľnosť a vylučuje nepríjemné prekvapenia. Pri neošetrených drevených fasádach to môže spočiatku vyzerať ako moderný štýl, po niekoľkých rokoch sú ale fasády fľakaté a nerovnomerne zvetrané: šedá, čierna, žltá - v závislosti od poveternostných podmienok na rôznych miestach.

Systematicky pekný

Štruktúra systému ADLER Platinum zabraňuje tomuto nekontrolovanému zvetrávaniu. Základ posilňuje drevené vlákno a kompenzuje rôzne absorpčné plochy, kovové pigmenty v hornej vrstve odrážajú UV žiarenie. Tento systém funguje vždy - v závislosti od požiadaviek - či už ide o produkty na báze vody z rady Lignovit, alebo sortimentu Pullex na báze rozpúšťadiel. Pre všetky tri najobľúbenejšie farby achátu, kremeňa a pyritu platí štandardný systém povrchovej úpravy. Môžu byť tiež realizované produktom obzvlášť šetrným k životnému prostrediu, olejom na drevo Lignovit Terra. Zošednutie nie je obmedzené intenzitou ani farebným odtieňom - od jasne žiarivého striebra až po tmavo dymovú hnedú je všetko možné. Už niekoľko rokov architekti a drevári používajú ADLER na realizáciu drevených fasád pre večnosť: drevené fasády, ktoré kombinujú prirodzenosť a trvalú krásu, ktoré sú udržateľné a bezúdržbové; budovy, ktoré sa hodia do svojho okolia ako starý, úctyhodný strom s krásnymi šaty z kôry.

 

© adler-lacke.com